CEV: Kwalifikacje olimpijskie w Ankarze: Polska – Włochy 2:3

200048_CEV_EOQW_20160104-170515

Polska przegrała w Ankarze z Włochami 2:3 (18:25, 22:25, 25:22, 25:19, 13:15) w ostatnim meczu grupy B turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Przegrywając 0:2 biało-czerwone straciły szanse awansu do półfinału, a tym samym do najbliższych igrzysk.

Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie, bowiem każdy z zespołów miał jeszcze szansę awansować do półfinału turnieju w Ankarze. Pierwsze miejsce w grupie B zapewniła sobie już Rosja, która w czwartek pokonała Belgię 3:0 (25:19, 25:22, 25:17).

Niestety, Włoszki bardzo szybko rozwiały wszelkie nasze nadzieje. Pierwszego seta pewnie wyrównały. W drugim prowadziły, ale polski zespół cały czas im deptał po piętach. Przewaga czterech punktów malała do dwóch. Gdy po asie Izabeli Bełcik strata zmalała do 20:21 wydawało się, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Było jeszcze 21:22 oraz 22:23, ale dwie kolejne akcje przyniosły zyski rywalkom.

W dwóch kolejnych setach polski zespół zagrał tak jak oczekiwali kibice. W tie breaku zwyciężyły Włochy i wywalczyły awans do półfinału.