ORLEN Liga: BKS Aluprof Bielsko-Biała – PGE Atom Trefl Sopot 0:3

clip_image002

BKS Aluprof Bielsko-Biała przegrał z PGE Atomem Treflem Sopot 0:3 (18:25, 14:25, 17:25) w meczu rozpoczynającym  dziewiątą kolejkę ORLEN Ligi. MVP spotkania została Maret Balkestein-Grothues.
Gospodynie zajmują szóste, a zespół gości drugie miejsce. Jednak w tabeli dzieli je różnica dwóch punktów. Bielszczanki po porażce w Szczecinie z mistrzem kraju Chemikiem Police chcą znów wygrać. Sopocianki do meczu z BKS Aluprof przystępują po dwóch ligowych wygranych i bardzo cennym zwycięstwie 3:0 nad włoskim zespołem Igor Gorgonzola Novara w Lidze Mistrzyń
Bielszczanki objęły prowadzenie 12:3. Koleta Łyszkiewicz i Natalia Bamber-Laskowska swoimi serwisami zmuszały rywalki do popełniania błędów. Od tego momentu gospodynie zaczęły się mylić. W zespole gości trudną zagrywkę miały teraz Anna Kaczmar i Maja Tokarska. Ten element przede wszystkim zadecydował, że podopieczne trenera Lorenzo Micellego odniosły pewne zwycięstwo w tym fragmencie spotkania.
W drugim oglądaliśmy grę do jednej bramki. Zespół gości na początku uzyskał dużą przewagę 8:2 i spokojnie punktował rywalki 20:10. Skuteczna gra, szczególnie na początku tej partii, była zasługą Maret Balkestein-Grothues. W trzecim secie do drugiej przerwy technicznej (13:16) można było jeszcze mieć wątpliwości co do końcowego wyniku. W końcówce zespół gości uzyskał znowu przygniatającą przewagę i pewnie zwyciężył.