CEV: PGE Atom Trefl Sopot – Igor Gorgonzola Novara 3:0

PGE Atom Trefl Sopot pokonał Igor Gorgonzola Novara 3:0 w meczu trzeciej kolejki grupy B Ligi Mistrzyń. To drugie zwycięstwo polskiego zespołu w tegorocznych rozgrywkach.
Włoska drużyna przed wtorkowym meczem zajmowała w tabeli drugie, a Polska trzecie miejsce. Oba zespoły odniosły po jednym zwycięstwie i doznały po jednej porażce. Prowadzi z dwoma wygranymi spotkaniami VakifBank Stambuł.
Pierwszą partię spotkania lepiej rozpoczął zespół gości (1:3). Polski zespół szybko doprowadził do remisu (3:3), a następnie dzięki skutecznym atakom Maret Balkesein-Grothues i Katarzyny Zaroślińskiej wyszedł na prowadzenie (6:3). W dalszej części tego seta gospodynie kontrolowały przebieg gry. Na drugiej przerwie technicznej sopocianki prowadziły (16:15). Końcówka premierowej odsłony meczu była bardzo zacięta. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły siatkarki z Sopotu (25:21).
PGE Atom Trefl kolejną partię rozpoczął z wysokiego „c”. Gospodynie szybko wypracowały kilkupunktową przewagę (7:3). W tym fragmencie gry sopocianki bardzo dobrze prezentowały się w bloku – głównie Zaroślińska i Zuzanna Efimienko (8:4). Po wznowieniu gry zespół gości nie potrafił znaleźć skutecznego sposobu na świetnie dysponowane podopieczne Lorenzo Micelliego (14:10). Praktycznie do końca tej części meczu sopocianki kontrolowały przebieg gry. W najważniejszych momentach Zaroślińska wzięła ciężar ataku na swoje barki. Ta partia podobnie jak wcześniejsza zakończyła się wygraną wicemistrzyń Polski (25:21).
Partia numer trzy była najbardziej wyrównana. Drużyny od początku grały punkt za punkt. Na pierwszej pauzie na prowadzenie wysunął się Igor Gorgonzola Novara (8:7), ale na drugie dwa punkty wypracowały już zawodniczki z Sopotu (16:14). Chwilę przed przerwą Maja Tokarska dopisała do swojego konta punktowy blok. W końcówce gospodynie podobnie jak to miało miejsce w poprzednich setach wypracowały trzypunktową przewagę (20:17). Z kolei zespół gości popełniał coraz więcej prostych błędów. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa w tym meczu z lewego skrzydła zdobyła Klaudia Kaczorowska (25:21).
PGE Atom Trefl Sopot – Igor Gorgonzola Novara 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)