PLPS: Indykpol AZS Olsztyn – AZS Politechnika Warszawska 3:2

clip_image002

To było bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn. W mecz lepiej weszli goście, którzy zdecydowanie wygrali pierwszego seta, w drugim także nie mieli problemów z pokonaniem rywali. W trzecim gospodarze się przebudzili i w końcu doprowadzili do wyrównania, by po dreszczowcu w tie-breaku zgarnąć dwa punkty.

W pierwszym secie gospodarze mieli ogromne problemy, popełniali mnóstwo błędów, a grą Politechniki znakomicie dyrygował Paweł Zagumny. Goście prezentowali się zdecydowanie lepiej w ataku, lepiej też przyjmowali i grali skuteczniej blokiem oraz zagrywką. Na razie Indykpol AZS zaprezentował się dużo poniżej oczekiwań.

W drugiej partii nadal Indykpol AZS grał słabo, nie był w stanie zatrzymać w ofensywie Michała Filipa, który z łatwością rozbijał blok rywali. Trener Andrea Gardini ratował sytuację częstymi zmianami – na boisku pojawił się m.in. Marcin Waliński, jednak gospodarze nadal prezentowali się wyjątkowo ospale. Właściwie nie było elementu, w którym byliby w stanie zagrozić AZS Politechnice.

W trzeciej partii gospodarze wreszcie zaczęli skuteczniej przyjmować i atakować, dużo dobrego do gry wnieśli Marcin Waliński oraz Miłosz Zniszczoł. W końcówce tego seta gracze AZS Politechniki zaczęli popełniać proste błędy, których w dwóch pierwszych partiach udało im się unikać. W efekcie olsztynianie wygrali wysoko do 19. Najlepiej punktującym graczem w ekipie miejscowych jest Bartosz Bednorz – 11 pkt, w ekipie gości 16 pkt ma na koncie Michał Filip.

Czwarta partia była niezwykle emocjonująca – Indykpol AZS wygrał ją 27:25, a w samej końcówce prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatnią akcję musiała dwukrotnie rozstrzygać weryfikacja wideo, ostatecznie jednak sędziowie uznali że atak gości był autowy, a gospodarze nie popełnili błędu dotknięcia siatki. O wszystkim w Olsztynie zdecydował piąty set, w którym znowu były ogromne emocje, a goście mieli piłki meczowe. Indykpol AZS je jednak obronił i sam ostatecznie zdobył 2 bezcenne punkty.

MVP meczu: Paweł Woicki.

Autor: Kamil Składowski,