ORLEN Liga: Polski Cukier Muszynianka – Impel Wrocław 2:3

clip_image002

Polski Cukier Muszynianka był bliski zdobycia kompletu punktów w meczu z Impelem Wrocław. Jednak zespół trenera Bogdana Serwińskiego nie wykorzystał dwóch piłek meczowych i przegrał 2:3 (20:25, 25:20, 25:19, 24:26, 5:15) w meczu szóstej kolejki ORLEN Ligi.
Pierwszego seta w Muszynie pewnie wygrały przyjezdne. Prowadziły już 18:11, ale siatkarki z Muszyny zmniejszyły straty do 20:18. Gdy tylko poprawiły przyjęcie stawały się równorzędnym partnerem wrocławskiego zespołu z kilkoma indywidualnościami w składzie. Jednak na więcej gospodyń nie było stać.
W drugim secie podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego zaprezentowały bardzo dobrą siatkówkę. Młode zawodniczki grały bez kompleksu wobec Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i jej sławnych koleżanek. Natalia Kurnikowska zaserwowała dwa asy i jej zespół prowadził 18:14. Zawodniczki Impelu starały się jak mogły, ale w tym fragmencie meczu były słabsze od swoich rywalek.
Gospodynie kontynuowały dobrą grę w kolejnej partii. Prowadziły 11:7 i następnie miały problemy z przyjęciem zagrywki Mileny Radeckiej. Straciły serię czterech punktów. W następnych dwóch akcjach miejscowe popisały się blokiem m.in. Grejman zatrzymała Skowrońską-Dolatę. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego kontynuowały dobrą grę. Dobrze zagrywały, broniły z determinacją i zasłużenie zwyciężyły 25:19.
Czwarty set był najciekawszy ze wszystkich rozegranych. Polski Cukier Muszynianka prowadził 20:15, 23:20 i 24:22. Jednak gospodynie nie wykorzystały swojej szansy. W końcówce miały piłkę w górze na pojedynczym bloku i atak został zatrzymany. Muszynianki w tej partii nie radziły z zagrywką rywalek. Starciły m.in. cztery punkty z rzędu przy serwisie Mileny Radeckiej.

Na początku tie breaka Impel uzyskał kilka punktów przewagi i gra w tej partii toczyła się do jednej bramki. Gospodynie były najwyraźniej podłamane porażką w czwartym secie i nie stawiły już rywalkom oporu.
MVP Kristin Hildebrand
Rywalizacja w szóstej kolejce ORLEN Ligi rozpoczęła się w sobotę. PTPS Piła pokonała BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2.