ORLEN Liga: Chemik Police – SK bank Legionovia 3:0

clip_image002

Chemik Police podejmował SK bank Legionovię Legionowo w meczu szóstej kolejki ORLEN Ligi. Mistrzynie Polski, które były faworytkami tego spotkania dość pewnie pokonały rywalki 3:0 i umocniły się na pozycji lidera.
Mistrzynie Polski pierwszą partię spotkania rozpoczęły od prowadzenia (4:2). Jednak siatkarki z Legionowa dość szybko ochłonęły i zaczęły grać swoją siatkówkę. Dobre ataki Malwiny Smarzek dały im remis (6:6). Jeszcze przed czasem Chemik wyszedł na dwupunktowe prowadzenia – najpierw Izabela Kowalińska skutecznie zaatakowała ze skrzydła, a chwilę później Aleksandra Wójcik posłała piłkę w aut. W dalszej części gospodynie kontrolowały przebieg gry (13:9). Kiedy wydawało się, że zespół z Polic dość pewnie wygra tę część meczu do gry ponownie włączyły się siatkarki SK bank Legionovii i doprowadziły do remisu (17:17). W decydujących momentach bardzo cenne okazało się doświadczenie policzanek, które wygrały tego seta do 20. W dwóch ostatnich akcjach punktowym atakiem popisała się Anna Werblińska i Kowalińska.
W drugiej partii zespoły tylko do stanu (4:4) toczyły równą grę. Następnie warunki gry zaczęły dyktować faworytki tego meczu – siatkarki z Polic. Policznaki na przerwach technicznych prowadziły (8:5) i (16:11). W tym fragmencie ciężar gry w ataku na swoje barki wzięła Kowalińska. Pomimo licznych zmian w składzie zawodniczki z Legionovii musiały uznać wyższość rywalek, które pewnie zwyciężyły do 16. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa Chemik zdobył dzięki punktowej zagrywce Isabel Yonkairy Paoli Pena.
Trzeci set i zarazem ostatni od początku toczył się pod dyktando policzanek, które tylko przez chwilę pozwoliły siatkarkom SK bank Legionovii odrobić straty (20:20). Chwilę później Chemik włączył przysłowiowy piąty bieg i wygrał do 22. Warto podkreślić, że w tym spotkaniu bardzo dobrze po stronie mistrzyń Polski spisywała sie Kowalińska, która zakończyła mecz z 43% skutecznością w ataku.
MVP: Joanna Wołosz