2015 FIVB U20 Women Volleyball WCH European Qualification, Pool D – dzień pierwszy

clip_image001

Reprezentacja Polski juniorek trzysetowym zwycięstwem rozpoczęła w Szczyrku swój start w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do tegorocznych FIVB Mistrzostw Świata U20 kobiet.

Polska – Holandia 3:0 (25:23, 25:14, 25:18)

„Zaczęliśmy dobrze i chyba udało nam się zaskoczyć Polki”, mówił po meczu trener reprezentacji Holandii Matt Van Wezel. Rzeczywiście, do pierwszej przerwy technicznej meczu Polkom udało się zdobyć zaledwie jeden punkt. Jednak późniejsza dobra gra biało-czerwonych obróciła wynik na ich korzyść, do 25:23.

W drugim secie podopieczne trenera Popika od samego początku dominowały na boisku, prowadząc w drugiej części seta aż 12 punktami i wygrywając wysoko 25:14. W trzeciej odsłonie Holenderki starały się doganiać swoje rywalki, ale wyraźnie lepsze Polki zakończyły mecz z bezpieczną przewagą 25:18.

„Zaczęliśmy bardzo nerwowo, ale to pierwszy mecz w takim zestawieniu – niektóre dziewczyny, jak Magda Damaske, wróciły po kontuzji, ale udało nam się te nerwy opanować, a potem graliśmy już bardzo dobrze”, komentował grę trener reprezentacji juniorek Wiesław Popik. „Dziewczyny realizowały założenia, które nakreśliliśmy. Graliśmy dobrze zagrywką i bardzo dobrze w ataku. Jutro teoretycznie czeka nas łatwiejszy mecz, ale w rozgrywkach juniorskich trudno mówić o łatwiejszych i trudniejszych przeciwnikach. Trzeba po prostu być przygotowanym i grać na maksimum możliwości”.

Belgia – Łotwa 3:0 (24:14, 25:20, 25:19)

W pierwszym meczu tego dnia Belgijki nie dały natomiast szans reprezentantkom Łotwy, wygrywając bez straty seta i zajmując pierwsze miejsce w grupie D, tuż przed biało-czerwonymi.

Jutro, o 18:30 Polki zmierzą się z Łotyszkami, a Holenderki zawalczą o 16:00 z reprezentacją Belgii.

terminarz i wyniki turnieju