Umowa pomiędzy PLPS S.A. i Telewizją Polsat podpisana

Telewizja Polsat będzie transmitowała mecz PlusLigi, ORLEN Ligi, Pucharu oraz Superpucharu Polski kobiet i mężczyzn w latach 2015-2020. Umowa pomiędzy Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A. i Telewizją Polsat została podpisana w czwartek w Hotelu Marriot.

Dotychczasowa umowa obowiązywała od sezonu 2011/2012 i wygasa po sezonie 2014/2015. Współpraca PLPS S.A. z Telewizją Polsat sięga roku 2003.
– Jest to dla nas wielki dzień – powiedział prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Piotr Sieńko. – Przez lata z naszym partnerem budowaliśmy pozytywny wizerunek polskiej siatkówki. Jestem przekonany, że w następnym pięcioleciu doczekamy się sukcesów naszych reprezentacji oraz klubów na arenie międzynarodowej. Ufam, że współpraca będzie korzystna od strony biznesowej i emocjonalnej dla Telewizji Polsat oraz PLPS S.A.
Pierwszym mistrzem Polski, który zaprezentowała Telewizja Polsat był Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle w 2003 roku. – Byłem przy podpisywaniu pierwszej umowy – powiedział Przewodniczący Rady Nadzorczej PLPS S.A. Andrzej Gołaszewski. – Przed jej zawarciem szukaliśmy telewizji, która nie przerwie meczu ze względu na jakieś wydarzenie polityczne, tylko telewidz zobaczy spotkanie do końca. Znaleźliśmy partnera stabilnego, godnego zaufania, który siatkówkę pokazuje w stopniu bardzo profesjonalnym.
Andrzej Gołaszewski podkreślił, że „Telewizja Polsat ustaliła standardy siatkarskich relacji, które są wysoko cenione na arenie międzynarodowej”. – Są po prostu najlepsze. W poprzednich latach odnieśliśmy wielki sukces. Nie mam wątpliwości, że w kolejnych, które obejmuje umowa będzie podobnie – zakończył Andrzej Gołaszewski.
Z podpisania umowy nie krył zadowolenia Prezes Zarządu Telewizji Polsat, Mirosław Błaszczyk. – Od 2003 roku zbudowaliśmy nie tylko w polskim sporcie coś wyjątkowego – powiedział. – Rozmawiam z przedstawicielami telewizji innych krajów i oni podkreślają, że powstała fantastyczna rzecz.
Prezes Mirosław Błaszczyk dodał, że gdy wchodził na Stadion Narodowy na mecz otwarcia mistrzostw świata Polska-Serbia, to czuł się szczęśliwy. – Nasza ekstraklasa jest ligą mistrzów świata – powiedział. – Gratuluję Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej tego, do czego doszła. Cieszę się, że my mogliśmy, to relacjonować. W następnych sezonach będziemy chcieli pokazać wydarzenia ligowe i pucharowe jak najlepiej.
Nowa umowa będzie obowiązywała od sezonu 2015/16 do 2019/20. Skalę dotychczasowej współpracy pomiędzy Telewizją Polsat a PLPS S.A. Najlepiej obrazuje fakt, że w tym czasie było ponad tysiąc transmisji.
Jakie korzyści przyniesie dla klubów nowa umowa? – Kluby otrzymają większe pieniądze. Otwiera się pole do jeszcze lepszej współpracy ze sponsorami lokalnymi – powiedział Wiceprezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Jacek Kasprzyk.– Dziękuję Telewizji Polsat za dotychczasową współpracę. Często wychodziła ona poza ramy umowy. Gdy chcieliśmy pokazać jakiś hit, to nasz partner zwykle się zgadzał.
Zastępca Dyrektora d/s Sportu Telewizji Polsat Piotr Pykel powiedział, że „kibice w najbliższych pięciu latach będą mogli zobaczyć to, co najlepsze.” – Planujemy pokazać w kolejce trzy mecze PlusLigi oraz dwa ORLEN Ligi.”
W czasie podpisywania umowy pomiędzy Telewizją Polsat i PLPS S.A. obecni byli prezesi wielu klubów PlusLigi i ORLEN Ligi. – Jest to moment szczególny dla polskiej siatkówki – powiedział prezes klubu mistrza Polski i lidera męskiej ekstraklasy PGE Skry Bełchatów, Konrad Piechocki. – Poszedł wyraźny, pozytywny sygnał do współpracy biznesowej z potencjalnymi sponsorami. Jestem bardzo szczęśliwy, że do podpisania takiej umowy doszło.