Turniej finałowy LŚ 2015 ?

Pojawiły się informacje, że Brazylia chce zrezygnować z organizacji turnieju finałowego Ligi Światowej w 2015 roku. Czy odbędzie się on w Polsce? – Jesteśmy gotowi przejąć turniej – mówi sekretarz PZPS-u, Andrzej Lemek.

W ostatnich dniach sporo wydarzyło się w brazylijskiej siatkówce. Na jaw wyszła bowiem afera korupcyjna. Sporo emocji wzbudziły także kary dla Bernardo Rezende oraz brazylijskich kadrowiczów za skandaliczne zachowanie w trakcie mistrzostw świata w Polsce. Do tego doszła jeszcze chęć rezygnacji z organizacji turnieju finałowego Ligi Światowej w 2015 roku. Miał on być przeprowadzony w Brazylii w dniach 15-19 lipca i stanowić przetarcie przed igrzyskami olimpijskimi, które w tym kraju odbędą się w 2016 roku. Jeśli faktycznie działacze tamtejszej federacji nie zorganizują finałów „Światówki”, to kto to zrobi? Dyżurnym kandydatem jest Polska. – Jesteśmy gotowi przejąć turniej i zorganizować go na wysokim poziomie. Zostało wystarczająco dużo czasu, by podjąć decyzję o miejscu rozegrania imprezy i wszystko dobrze przygotować – powiedział Andrzej Lemek. – Żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, bo informacja o rezygnacji Brazylii jest świeża. Nie mamy nawet pewności, że się potwierdzi – dodał sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który obecnie kieruje PZPS-em.

Na razie wiadomo tylko, że Polska w kolejnej edycji Ligi Światowej zagra w grupie B, a jej rywalami będą: Rosja, USA i Iran. Działacze PZPS-u nie podjęli jeszcze decyzji, które miasta będą gościły mistrzów świata. Rozmowy prowadzone są z gospodarzami tegorocznego mundialu, a także z Częstochową i Rzeszowem. Niebawem ta kwestia ma zostać rozstrzygnięta.