Stephane Antiga i Reprezentacja Polski mężczyzn odznaczeni "Złotym Logo Polska"

clip_image001

18 grudnia 2014 roku, w Warszawie podczas uroczystej gali Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce siatkowej oraz jej trener Stephane Antiga, otrzymali z rąk Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke odznaki „Złote Logo Polska”. Nagrodę w imieniu naszych reprezentantów odebrał Wiceprezes i Sekretarz Generalny PZPS Andrzej Lemek.

Złote Logo Polska jest odznaką przyznawane przez Prezesa POT wybitnym osobom, które swoimi codziennymi działaniami zawodowymi bezpośrednio wpływają na promocję Polski w kraju i za granicą. Nagrodzeni w ten sposób zostają Ambasadorami naszego kraju w różnych obszarach życia publicznego: biznesu, polityki, kultury, nauki, sportu, turystyki oraz mediów.

W tym roku w kategorii SPORT przyznano cztery nagrody. Dwie z nich trafiły w ręce naszych tegorocznych Mistrzów Świata, których opisano następująco:

Reprezentacja Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn

W plebiscycie Przeglądu Sportowego czterokrotnie wybierana najlepszą drużyną roku. W czasie tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej kibicom i widzom zapewnili widowiskowe sportowe spektakle, pełne emocji i wzruszeń. Pokonali Rosję, Brazylię, Iran i Niemcy i na dwanaście spośród trzynastu meczów pozostali niepokonani. Złote Logo Polska dla Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn za udowodnienie, że Polska zasługuje na Złoty Medal. Odznakę odebrał Andrzej Lemek Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Stephane Antiga

Jak sam powiedział, gdy w 2007 roku przyjechał do Polski nie sądził, że polubi flaczki, jego syn będzie kibicował polskiej reprezentacji, a on sam osiągnie historyczny sukces, prowadząc naszych siatkarzy. Stephane Antiga – trener Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn został kolejnym laureatem Złotego Logo Polska.

W tej samej kategorii odznaki „Złote Logo Polska” otrzymali także Rafał Majka oraz Marcin Gortat.

Relacja z gali z pełną listą nagrodzonych we wszystkich kategoriach na stronie Polskiej Agencji Turystycznej.