PZPS: Wielkie emocje na kolejnej prezentacji Pucharu Świata

clip_image001

Syców miasto i gmina na pograniczu trzech województw: wielkopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego jak w XVII wieku, stało się sycowskim państwem stanowym, którym owładnął puchar zdobyty przez biało-czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Scenariusz prezentacji trofeum we wszystkich miejscach do których zawitał na Dolnym Śląsku był bardzo podobny. Wspólny mianownik tych spotkań to ogromne emocje młodzieży, podekscytowanie i niepowtarzalność faktu dotknięcia i utrwalenia na zdjęciu oraz  osobistego kontaktu z przedmiotem pożądania tysięcy sportowców.
Do pucharu eksponowanego w miejscowym muzeum na Rynku Sycowa pielgrzymowali – przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, liceum oraz szkoły zawodowej. Także ci, dla których wrześniowe emocje siatkarskie dalej wywołują najmilsze wspomnienia i pragnienie powtórzenia sukcesu.
Władze Sycowa w osobie Burmistrza Miasta i Gminy Sławomira  Kapicy zapewniły, że znajdzie się wsparcie dla miejscowych siatkarzy mających na meczach III ligi siatkówki mężczyzn MKS Rosiek Syców ponad trzystu wiernych kibiców. Podziękowania za popularyzacje siatkówki należą się organizatorom tego święta MKS Rosiek oraz Domowi Kultury, który zapewnił należytą oprawę temu niecodziennemu wydarzeniu.

Autor/Źródło: Tadeusz Kalinowski, EA