PZPS: VIII Turniej Sylwestrowy dla Impelu Młodej Gwardii Wrocław

 

clip_image001

W poniedziałek i wtorek w Luboniu odbył się VIII Turniej Sylwestrowy. Po zaciętej walce w finale Impel Młoda Gwardia Wrocław pokonała PTPS Piła.

Udział w turnieju wzięło 8 zespołów z całej Polski, z czego nasze województwo reprezentowały 4 drużyny. Po emocjonującym finale najlepsza okazała się Impel Młoda Gwardia Wrocław, której był to już trzeci triumf w tym turnieju.

Turniej Sylwestrowy cieszy się coraz większą popularnością i renomą nie tylko w Wielkopolsce, ale i całym kraju. Stąd w tym roku do Lubonia przyjechały znane marki na mapie siatkarskiej Polski, które są bezpośrednim zapleczem zespołów Orlen Ligi. W tym roku mogliśmy oglądać 4 takie zespoły: Młoda Gwardia Wrocław, PTPS Piła, APS Rumia i Legnovia Legionowo. Skład turnieju uzupełniła Wisła Kraków, której seniorki grają w I lidze oraz 3 zespoły z Wielkopolski: ZSMS Poznań, Amber Kalisz i Barycz Janków Przygodzki.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których były po dwa zespoły z naszego województwa i dwa spoza. W pierwszej grupie rywalizowały: Impel Młoda Gwardia Wrocław, APS Rumia, UKS ZSMS Poznań i Amber Kalisz, w drugiej Wisła Kraków, Legionovia, PTPS Piła i Barycz Janków Przygodzki.

Mecze w grupach grane były systemem każdy z każdych po 3 sety, za każdy wygrany przyznawany był punkt. Po tej fazie kolejność w grupach przedstawiała się następująco. W grupie A najlepsza została Młoda Gwardia, za nią uplasował się ZSMS, na trzecim miejscu Rumia, a na czwartym Amber. W grupie B najlepsze okazały się pilanki, które wyprzedziły Legionovię, Wisłę Kraków i Barycz.

W meczu o 7. miejsce Barycz pokonała Amber Kalisz 2:0. Piąta lokata dla Rumii po wygraniu z Wisłą Kraków. W meczu o brąz Legionovia okazała się lepsza od ZSMS-u Poznań.

Prawdziwą wisienką na torcie okazał się wielki finał z udziałem PTPS-u Piła i Impelu Młodej Gwardii Wrocław. Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem wielu ekscytujących wymian, potężnych ataków, heroicznych akcji w obronie i wielu nieprzewidywalnych zwrotów meczowych.

W pierwszym secie pilanki prowadziły już czterema punktami, ale w końcówce seta kilka błędów i znakomita gra wrocławianek spowodowała, że to one cieszyły się ze zwycięstwa 25:23.

W drugim secie początek był dość wyrównany. W środkowej części seta odskoczyła Gwardia, PTPS-owi udało się wyrównać, jednak końcówka ponownie jednak należała do Impelu i zwycięstwo 2:0.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a trzy najlepsze medale dla zawodniczek. Dodatkowo wyróżnione zawodniczki otrzymały oprócz statuetek nagrody rzeczowe. A MVP turnieju oprócz tych nagród także piłkę z autografami wszystkich Mistrzów Świata z rozgrywanego we wrześniu mundialu w Polsce, a MVP z Wielkopolski oficjalny strój Pawła Zatorskiego z autografem. MVP otrzymały także specjalną kronikę poświęconą MŚ 2014. Wyróżniono także najmłodszą zawodniczkę turnieju, która otrzymała dedykowaną serię znaczków Poczty Polskiej z Mistrzami Świata oraz kalendarz PZPS.

Specjalnymi gośćmi turnieju byli trener Waldemar Wspaniały, dyrektor koordynator Siatkarkich Ośrodków Szkolnych na Polskę oraz Włodzimierz Sadalski Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski, gdy kadrę prowadził legendarny Hubert Jerzy Wagner.

Ten drugi podczas ceremonii zakończenia wręczył oficjalną replikę medalu Mistrzostw Świata dla prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej oraz organizatora turnieju Damiana Gapińskiego oraz dyrektora LOSiR sp. z o.o. Zbigniewa Trawki.

Klasyfikacja końcowa VIII Turnieju Sylwestrowego Juniorek:

1. Impel Młoda Gwardia Wrocław

2. PTPS Piła

3. Legionovia Legionowo

4. UKS ZSMS Poznań

5. APS Rumia

6. Wisła Kraków

7. Barycz Janków Przygodzki

8. Amber Kalisz

Najlepsze zawodniczki turnieju:

MVP: Dominika Kwiatkowska (Impel Młoda Gwardia Wrocław)

Najlepsza zawodniczka z Wielkopolski: Sandra Zaczkowska (PTPS Piła)

Atakująca: Justyna Antosiewicz (Legionovia Legionowo)

Rozgrywająca: Natalia Czapla (Impel Młoda Gwardia Wrocław)

Przyjmująca: Michalina Błoch (PTPS Piła)

Środkowa: Dominika Zając (PTPS Piła)

Najmłodsza zawodniczka: Zuzanna Adamek (Barycz Janków Przygodzki)

Obsada sędziowska:

Jan Nowaczyński (główny)

Tomasz Manszewski

Adam Biernat

Dawid Kamiński

Robert Woźniak

Joanna Napierała

Wioletta Franczyk

Karolina Matuszak

Marta Wolińska