PZPS: Tarnowo Podgórne gotowe na przyjęcie młodych siatkarzy

clip_image001

Majowy weekend w Tarnowie Podgórnym oraz pobliskiej Rokietnicy, miejscowościach leżących na terenie powiatu poznańskiego, będzie pełen siatkarskich emocji z udziałem najmłodszych, młodzieżowych zespołów walczących o zaszczytny tytuł mistrza Polski.

96 młodzików z klubów BKS Chemik Bydgoszcz, Jastrzębski Węgiel, Trefl S.A. Gdańsk. MKS MDK Warszawa, MOS Wola Warszawa, UKS Piast Krotoszyn, Maraton Świnoujście i SK JSW KOKS Radlin rywalizować będzie o najwyższe krajowe laury w kategorii młodzik. Gospodarze turnieju: Urzędy Gmin Tarnowo Podgórne i Rokietnica wspólnie z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz organizatorem turnieju, spółką Volley Sport Action z Poznania starają się aby poziom organizacyjny był jeszcze lepszy niż i tak bardzo udany ubiegłoroczny turniej o mistrzostwo Polski młodziczek. Z nowości wymienić warto między innymi specjalne wydawnictwo o turnieju z prezentacją atrakcyjnych zdjęć uczestników oraz interesującymi wypowiedziami szefów organizacji i podmiotów wspierających turniej. Warto odnotować miedzy innymi słowa Pawła Papke, Prezesa PZPS, który stwierdził, że „szlachectwo zobowiązuje” i młodzi siatkarze z kraju aktualnych mistrzów świata mają wspaniały przykład jak pracowitość, wytrwałość i sumienność w połączeniu z talentem pozwalają sięgać po najwyższe zaszczyty.

Jan Grabkowski, starosta poznański wyraził przekonanie o tym, że uczestnicy korzystając z tradycyjnej wielkopolskiej gościnności zabiorą do swoich domów i klubów jak najlepsze wspomnienia z pobytu w gminach powiatu poznańskiego.

Sponsorem strategicznym turnieju finałowego młodzików została firma WAVIN Polska S.A.. W słowie skierowanym do młodych zawodników i ich trenerów Jacek Sobkowiak, prezes zarządu przypomniał, że hasłem, które towarzyszy w codziennej pracy w jego firmie jest „connect to better” co można interpretować jako zaproszenie do współpracy z partnerem, który ciągle się zmienia, doskonali, wdraża innowacje, ale także korzysta z bogatego doświadczenia. Szef sponsora turnieju uznał, że są to słowa i działania, które towarzyszą zarówno młodym siatkarzom, jak i ich wychowawcom w ich codziennym treningu i na każdych zawodach.

Do życzeń wymienionych osób dołączyli się również gospodarze mistrzostw reprezentowani przez Tadeusza Czajkę, Wójta Gminy Tarnowo Podgórne i Damiana Gapińskiego, Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

W czasie trzydniowego turnieju rozegranych zostanie 18 meczy, a sposobem na dodatkową promocję siatkówki wśród dzieci i młodzieży na terenie powiatu poznańskiego będzie rozegranie w sobotnie popołudnie dwóch meczy o miejsca V i VII w hali sportowej w Rokietnicy a także spotkanie Marcina Prusa z młodzieżą szkoły podstawowej i gimnazjum w Tarnowie Podgórnym.

Autor/Źródło: Marek Bykowski/ fot. Marek Bykowski