PZPS: Spotkanie Prezesa PZPS z Prezydentem Zawiercia

clip_image001

W poniedziałek w Ratuszu w Zawierciu doszło do spotkania Witolda Grima, Gospodarza Miasta z Pawłem Papke, Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przedmiotem rozmowy była propozycja organizacji sierpniowych meczów Ligi Europejskiej kobiet Polska – Węgry.

Jesteśmy zaszczyceni wizytą Pana Prezesa i złożoną propozycją. Siatkówka w Zawierciu cieszy się coraz większą popularnością za sprawą pierwszoligowych zmagań siatkarzy Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Organizacja meczu rangi międzynarodowej znakomicie wpisuje się w obchody jubileuszu 100 – lecia Zawiercia – powiedział Witold Grim, Prezydent Zawiercia podejmując decyzję o przyjęciu propozycji.

Bardzo cieszę się z przychylności Pana Prezydenta, która potwierdza, że jest wielkim sojusznikiem polskiego sportu. Jestem pewien, że mecze biało-czerwonych z Węgierkami będą ważnym wydarzeniem dla Miasta i Polskiej Siatkówki. Bardzo dziękuję za tę decyzję – powiedział Paweł Papke, Prezes PZPS.

Prezydent Grim przypomniał, że siatkarki reprezentacji nie po raz pierwszy będą gościć w Zawierciu. Rozgrywane były tu mecze zarówno pierwszej reprezentacji, jak i kadr młodzieżowych, między innymi z Brazylią. Goście z kraju i zagranicy regularnie przyjeżdżają do Zawiercia w ramach przygotowań do sezonu reprezentacyjnego, czy też ligowego. To nie jest zaskoczeniem, bowiem Zawiercie poszczycić się może nową, funkcjonalną halą oraz znakomitą bazą hotelową a przede wszystkim wieloma sojusznikami sportu i siatkówki.

W spotkaniu wzięli również udział Marek Sokołowski, Pełnomocnik Prezydenta ds. sportu, Jacek Latko – Dyrektor OSiR i Kryspin Baran, Prezes Zarządu Aluron Sp. z o.o.

Mecze Polska – Węgry w ramach prestiżowej Ligi Europejskiej Kobiet zaplanowane zostały w dniach 28 – 30 sierpnia.

Autor/Źródło: Janusz Uznański – rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej