PZPS: Selekcjoner zdecydowanie o Leonie

clip_image001

Trener reprezentacji Polski Stephane Antiga wypowiedział się w sprawie ewentualnej gry Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. Jakie zdanie ma trener mistrzów świata?

Przypomnijmy, że w najbliższych tygodniach Wilfredo Leon, obecnie gracz Zenita Kazań, otrzyma polskie obywatelstwo. To otwiera mu drogę do starań, by grał dla biało-czerwonych. Najbardziej optymistyczny wariant zakłada, że jeden z najzdolniejszych siatkarzy świata mógłby wystąpić w naszych barwach już w trakcie igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Co na to trener Antiga?
– W tej sprawie nie zmieniłem zdania. Uważam, że w ogóle nie powinno być możliwości zmieniania kadry, grania dla innego kraju, bo to trochę nieuczciwe. Ale skoro ten system tak w tej chwili działa, a jeden z najlepszych graczy na świecie chce grać dla biało-czerwonych i ponosić te same wyrzeczenia jak reszta, to jest u nas mile widziany. Oczywiście, jeśli będzie mógł dla nas grać to znajdzie się w składzie tylko wtedy, gdy będzie lepszy niż inni gracze. Czyli będzie traktowany tak, jak każdy w moim zespole. Jeśli będzie okazja to moim zdaniem powinniśmy z niej skorzystać – przekonuje Antiga.