PZPS: Paweł Papke, Prezes PZPS – życzenia na rok szkolny 2015/2016

clip_image001

Warszawa, 1 września 2015 r.

Drogie Uczennice, Uczniowie i Rodzice,

Szanowni Trenerzy, Nauczyciele, Pracownicy:

Akademii Siatkarskich!

Siatkarskich Ośrodków Szkolnych!

Szkół Mistrzostwa Sportowego!

Drogie młode Siatkarki, Drodzy młodzi Siatkarze,

to dla mnie zaszczyt i przyjemność powitać młodą generację siatkarskiej rodziny. Jestem niezwykle rad, że wybraliście lub kontynuujecie sportową edukację w ramach Akademii Siatkarskich, Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Życzę Wam by konsekwentna siatkarska edukacja pozwoliła Wam dotrzeć na szczyt – do Reprezentacji Polski. Na początek jednak, po prostu pokochajcie siatkówkę.

Tymczasem Przed Wami czas wytężonej pracy w szkole, salach treningowych oraz udział w licznych zawodach sportowych. Pamiętajcie – nauka i sport wymagają cierpliwości oraz systematyczności.

W tym miejscu pragnę podziękować Ministerstwu Sportu i Turystyki za nieodzowne wsparcie pozwalające na budowanie szerokich podstaw Polskiej Siatkówki i liczne sukcesy naszej dyscypliny na arenie międzynarodowej.

Szanowni Rodzice,

dziękuję Wam za zaufanie i powierzenie swoich dzieci profesjonalistom gruntownie przygotowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej.  Jestem spokojny o siatkarski rozwój Waszych dzieci. Wierzcie mi Państwo, że będziecie dumni ze swych córek i synów, jako ludzi oraz sportowców. Proszę jednak wspierajcie Ich w chwilach trudnych, bowiem sport to nieustanna rywalizacja, gdzie wynik jest sprawą złożoną i otwartą. Nasze młode siatkarki i siatkarze muszą mieć pewność, że będziecie z Nimi zarówno w chwilach tryumfów, jak i niepowodzeń.

Szanowne Kierownictwo, Grono Pedagogiczne, Trenerzy, Pracownicy Szkoły,

przed Wami kolejny rok poważnych wyzwań. Macie Państwo odpowiednią wiedzę, która pozwala na zachowanie w procesie edukacji synergii pomiędzy rozwojem intelektualnym, duchowym i sportowym. Czyńcie to drodzy Nauczyciele i Trenerzy w sposób racjonalny i efektywny. Dzięki Waszej pracy Polska Siatkówka, zyska młodych ludzi – inteligentnych i siatkarsko przygotowanych do kolejnych wyzwań życiowych i sportowych.

Szanowni Samorządowcy,

gorąco dziękuję za wsparcie, którego udzieliliście unikatowemu, w skali Polski i międzynarodowej programowi upowszechniania sportu wśród młodych pokoleń. Wasze zaangażowanie jest niezbędne dla powodzenia tego ogromnego przedsięwzięcia o znaczeniu fundamentalnym dla polskiego sportu. Dołączyliście Państwo do licznego i prężnego grona sojuszników – przyjaciół Polskiej Siatkówki. Mam nadzieję, że w przyszłości absolwenci Akademii Siatkarskich, Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz Szkół Mistrzostwa Sportowego będą rozsławiać Waszą Ziemię grając w biało-czerwonych barwach w zawodach najwyższej rangi.

Drogie Uczennice – Siatkarki, Drodzy Uczniowie – Siatkarze

zwracam się do Was ponownie, jesteście bowiem w tym miejscu najważniejsi. Niech czas spędzony podczas siatkarskiej edukacji będzie początkiem konsekwentnej miłości do sportu, do siatkówki. Niech w szkolnych ławach i na siatkarskim boisku zawiążą się przyjaźnie na całe życie. Fundamentem siatkówki jest zespołowość – o tym pamiętajcie na boisku i poza nim.

Życzę Wam satysfakcji z osiąganych wyników w nauce i radości z postępów w sportowym rozwoju. Niech zwycięstwa Was motywują a porażki hartują.

Powodzenia!

Ze sportowym pozdrowieniem

Paweł Papke

Prezes

Polskiego Związku

Piłki Siatkowej

M.Sz.