PZPS: MP kadetów: Złoto dla Resovii

clip_image001

Po świetnym i zaciętym spotkaniu mistrzostwo Polski kadetów wywalczyli zawodnicy AKS V LO Rzeszów. Podopieczni trenera Artura Łozy w finale pokonali UMKS MOS Wola Warszawa. Tym samym warszawianie nie zdołali zrewanżować się Resovii za przegrany finał w młodziku dwa lata temu.

Spotkanie rozpoczęli lepiej zawodnicy z Rzeszowa i wyszli na trzypunktowe prowadzenie. MOS wyrównał na 13:13. Od tego momentu byliśmy obserwatorami zaciętego pojedynku. Zespoły walczyły punkt za punkt do samego końca. Ostatnie akcje należały do graczy ze stolicy, którzy wygrali do 24.

Druga partia rozpoczęła się po myśli Resovii. Zawodnicy trenera Artura Łozy szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. Podczas akcji na siatce kontuzji doznał pierwszy rozgrywający z Warszawy Rafał Prokopczuk. MOS w końcówce zdołał obronić pięć piłek setowych, ale kropkę nad i postawili rzeszowianie 25:23.

Trzeci set od początku był bardzo zacięty i wyrównany. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Po ogromnie emocjonującej końcówce prowadzenie w meczu objęli gracze z Podkarpacia 30:28.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli zawodnicy z Mazowsza. Wydawało się, że pewnie zmierzają do wygrania w tej odsłonie i doprowadzenia do piątej partii. Wtedy rzeszowianie znakomicie spisali się na zagrywce i w bloku, odwracając wynik na swoją korzyść 19:18. Zdecydowanie lepsi w ostatnich akcjach okazali się gracze Arura Łozy, wygrywając do 21 i w całym meczu 3:1.

AKS V LO Rzeszów – UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 (24:26, 25:23, 30:28, 25:21)

MVP: Sławomir Busch

AKS V LO Rzeszów: Michał Marszałek, Norbert Huber, Szymon Seliga, Sławomir Busch, Maciej Karakuła, Maksymilian Starzec, Bartosz Golesz, Łukasz Drążek (libero) oraz Jakub Burnatowski, Kacper Wasilewski

UMKS MOS Wola Warszawa: Wiktor Siewierski, Mateusz Rećko, Daniel Grzymała, Konrad Bączek, Rafał Prokopczuk, Jakub Szymański, Marcin Jaskuła (libero) oraz Maciej Kuć, Adrian Kacperkiewicz, Kacper Żabicki

Autor/Źródło: KS