PZPS: ME kadetów: mocni rywale Polski

Z Rosją, Francją, Włochami, Danią i Serbią zagrają w jednej grupie polscy kadeci w mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną w Turcji od 4 do 12 kwietnia.
– Trafiliśmy do grupy, w której jest dużo drużyn z krajów zaliczanych do mocnych w naszej dyscyplinie sportu – powiedział II trener biało-czerwonych, Jacek Nawrocki. – Jednak bez sensu byłoby popadanie w jakiś pesymistyczny nastrój. Przypomnę, że jest to kategoria kadetów i siły poszczególnych zespołów nie są do końca znane. My znamy swoją wartość. Drużyna w pewnym stylu wywalczyła awans, a poza tym świetnie spisuje się w I lidze, gdzie grają zawodnicy rutynowani i doświadczeni, często z plusligowym obyciem.
Przypomnijmy, że polscy kadeci wygrali eliminacje w Puchovie, zostawiając w pokonanym polu Białoruś i Słowację. Nasi wschodni sąsiedzi wygrali w EEVZIE z Rosją, którą mamy w grupie w mistrzostwach Europy.
Poza Polską swoje grupy wygrały: Rosja, Francja, Czechy, Niemcy, Bułgaria, Włochy i Rumunia. Drugie lokaty zajęły drużyny Serbii (za Czechami), Danii (Bułgaria) i Hiszpanii (Włochy).
Rewelacją eliminacji była Dania, która wyprzedziła Portugalię oraz Słowenię. Turcja (gospodarz) nie musiała brać udziału w eliminacjach.
Podział na grupy:
Grupa I Kocaeli:
Rosja, Francja, Polska, Włochy, Dania, Serbia
Grupa II Sakarya: Turcja, Bułgaria, Czechy, Rumunia, Niemcy, Hiszpania