PlusLiga:Waleczny MKS Banimex pokonał Cerrad Czarnych

MKS Banimex Będzin wygrał z Cerradem Czarni Radom 3:2 (26:24, 25:19, 23:25, 20:25, 15:11) w pierwszym meczu play off o miejsca 9-12 PlusLigi. Nagrodę MVP otrzymał najskuteczniejszy zawodnik spotkania Miłosz Hebda.

Wygrana na przewagi pierwsza partia 26:24 okazała się motorem do świetnej gry Banimexu także w drugim secie (25:19). Agresywną zagrywką odrzucali przeciwników od siatki, a kolejne asy serwisowe (Macieja Pawliśnkiego, Michała Żuka, Miłosza Hebdy) i piekielnie mocne ataki Mariusza Gacy i Sebastiana Wardy na środku dodawały grze iście tygrysiego charakteru.

Będzinianie mieli szansę zakończyć to spotkanie w trzech setach, jednak w końcówce trzeciej partii zabrakło chłodnej głowy – popełnione błędy własne dały zwycięstwo radomianom (23:25). Wojskowi uwierzyli, że jeszcze nie wszystko jest stracone i idąc za ciosem wygrali także kolejnego seta (20:25). W meczu było 2:2 i w tym momencie przypomniał się pojedynek z Czarnymi w rundzie zasadniczej, w grudniu zeszłego roku, kiedy Banimex także prowadził 2:0, ale ostatecznie przegrał całe spotkanie 2:3.

„Tygrysy” nie złożyły jednak broni. Trener Santilli przed piątą decydującą partią głośno tłumaczył coś swoim zawodnikom, a i oni wydawali się mocno naładowani i zmotywowani do dalszej gry. W tie-breaku siatkarze zafundowali kibicom prawdziwy dreszczowiec – walka toczyła się niemal punkt za punkt, aż do stanu 10:10, kiedy to na zagrywkę poszedł Michał Żuk. Jego mocne serwisy bardzo ułatwiły kolegom z drużyny zdobywanie kolejnych punktów. Żuk dołożył do tego jeszcze atomowe ataki z drugiej linii, których radomianie nie mieli szans wybronić. W ataku szalał także Miłosz Hebda, a swoje trzy grosze dorzucili Sebastian Warda i Mariusz Gaca. Radomianie obronili piłkę setową, zdobywając jeszcze 11. punkt, ale ostatecznie to będzinianie schodzili z boiska jako triumfatorzy.
Historia lubi się powtarzać, ale tym razem musiała odpuścić. Banimex wygrał z Czarnymi Radom  3:2 i tym samym prowadzi w rywalizacji tej rundy play-off. Rewanż w Radomiu za tydzień 28 marca.

/autor:mksbanimex.bedzin.pl/