Data: 30.12.2014 Godzina: 16:00 Widzów: 3200

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)

Sędziowie: Piotr Dudek, Maciej Twardowski

Sędziowie Liniowi: Damian Pilichowski, Remigiusz Witos

Składy:

SKRA: Uriarte, Kłos, Wrona, Conte, Wlazły, Winiarski, Tille (libero) oraz Lisinac, Brdović, Marechal i Piechocki

ZAKSA: Zagumny, Gladyr, Kaźmierczak, Kooy, Witczak, Ruciak, Zatorski (libero) oraz Rejno, Abdel-Aziz i Loh

clip_image004

Początek pierwszego seta nie zwiastował tak szybkiego zwycięstwa gospodarzy, walka toczyła się punkt za punkt, a żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć przewagi. Sytuacja zmieniła się kiedy przy stanie 18:18 w polu serwisowym stanął Dick Kooy i swoją zagrywką rozbił zespół z Bełchatowa 25:18.

Drugi set od początku należał do Kędzierzynian, którzy zaczęli od prowadzenia 5:1. W polu serwisowym brylował Dominik Witczak i Dick Kooy. ZAKSA bardzo dobrze grała blokiem i w ataku, natomiast bełchatowianie popełniali zbyt dużo prostych błędów. Podobnie jak w pierwszym secie gospodarze pewnie wygrali 25:18.

Po dwóch przegranych partiach Mistrzowie Polski nie potrafili się podnieść także w trzecim secie. Od początku warunki na boisku dyktowała ZAKSA. Kędzierzynianie cały czas utrzymywali dobrą grę w ataku i na kontrze, a w polu serwisowym zagrali wręcz koncertowo. W całym meczu zdobyli tym elementem aż 10 punktów, Skra tylko jeden.

To był fantastyczny mecz całej drużyny, którą do zwycięstwa poprowadził Dick Kooy, który zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

clip_image005

Przed tym hitowym pojedynkiem odbyło się otwarcie specjalnej sali dla kibiców – SALI CHWAŁY ZAKSY, gdzie znajdują się mistrzowskie trofea, złote medale, dyplomy, zdjęcia i pamiątki z 20-letniej historii klubu z Kędzierzyna.