PlusLiga: Effector Kielce – AZS Olsztyn 3:2

clip_image001

W meczu zamykającym 25. kolejkę spotkań PlusLigi Effectora Kielce wygrał 3:2 (21:25, 20:25, 25:20, 25:17, 15:11) z Indykpolem AZS Olsztyn. MVP został wybrany Grzegorz Pająk.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 12:13. Potem goście wypracowali sobie przewagę (13:16), którą utrzymali aż do końca – 21:25. Także w 2. odsłonie ton wydarzeniom na boisku nadawali przyjezdni, którzy prezentowali lepszą skuteczność w ataku – 20:25. W trzeciej partii miejscowi poprawili zagrywkę, co od razu przełożyło się na wynik punktowy (25:20), bardzo dobrze spisywał się w ataku Sławomir Jungiewicz (zmienił Bartosza Krzyśka). Coraz  skuteczniejsi w ataku gospodarze, wygrali także kolejny set, do 17.  W 5. odsłonie toczyła się twarda walka o każdy punkt, którą skutecznym atakiem zakończył Jungiewicz.