PlusLiga: Bartman w lutym wraca do gry

Siatkarz Jastrzębskiego Węgla Zbigniew Bartman po artroskopii łokcia, którą przeszedł 14 stycznia, chce wrócić do gry w lutym. Kilkutygodniowa rekonwalescencja ma pozwolić uniknąć nawrotów kontuzji.

clip_image001

Przyjmujący jastrzębian na boisku po raz ostatni pojawił 23 grudnia w wygranym 3:0 meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, ale już po tym spotkaniu narzekał na ból. W kolejnych nie zagrał. Zastąpił go nowy nabytek zespołu Francuz Guillaume Quesque.
– Celem operacji było usunięcie odłamków kości ze stawu, rekonstrukcja uszkodzonej kości i wycięcie narośli, która ograniczała ruchomość. Teraz czeka mnie 4-6 tygodni rehabilitacji i przerwy w grze. Tak długi okres rekonwalescencji jest konieczny, aby zrekonstruowana kość nabrała odpowiedniej wytrzymałości i pozwoliła mi kontynuować karierę bez nawrotów kontuzji – poinformował zawodnik za pośrednictwem portalu społecznościowego.
Jak dodał, liczy, iż z końcem lutego wróci na boisko. W międzyczasie jego koledzy będą walczyć w ekstraklasie i Lidze Mistrzów.
W czwartek na wyjeździe zagrają w piątym pojedynku grupowym LM z bułgarskim Marek Union-Iwkoni Dupnica, który z dwoma punktami zamyka tabelę grupy.
Po powrocie czekać ich będzie najpierw ligowy pojedynek z Politechniką Warszawską, a potem z hiszpańskim Cai Teruel w LM.
Zawodnik jest drugim przyjmującym jastrzębian kontuzjowanym w tym sezonie. W inauguracyjnym meczu z BBTS Bielsko–Biała poważnego urazu nabawił się reprezentant Niemiec Denis Kaliberda, który miał być poważnym wzmocnieniem śląskiego klubu. Pechowo zderzył się z… Bartmanem, upadł i nabawił się kontuzji barku i dotąd nie wrócił na parkiet. Dlatego zatrudniono Quesque.
Po 20 kolejkach PlusLigi Jastrzębski Węgiel zajmuje piąte miejsce w tabeli. Z kolei po czterech seriach meczów LM jest drugi w grupie, za Lokomotiwem, który ma komplet punktów.