PLPS: PGE Skra Bełchatów – Łuczniczka Bydgoszcz 0:3

1

PGE Skra Bełchatów przegrała z Łuczniczką Bydgoszcz 0:3 (23:25, 21:25, 22:25) w meczu 20. kolejki PlusLigi. MVP Jakub Jarosz. Podopieczni trenera Piotra Makowskiego kontynuują dobrą grę w 2016 roku.

– Teraz każdy punkt jest na wagę finału – mówili przed spotkaniem siatkarze PGE Skry i od pierwszych akcji byli bardzo skoncentrowani i zmobilizowani. Objęli prowadzenie i długo utrzymywali przewagę 3-4 punktów. Jednak od stanu 20:16 goście przejęli inicjatywę, zdobywając najpierw w serii cztery punkty, a następnie wygrywając końcówkę.

Gospodarze raz jeszcze musieli sobie poradzić bez Mariusza Wlazłego. Kapitan PGE Skry tak jak ostatnie spotkanie, sobotni pojedynek oglądał z boku boiska. W roli kapitana zastąpił go  Andrzej Wrona. Na ataku kibice zobaczyli Srecko Lisinaca. Zastąpił Marcela Gromadowskiego. Humory bełchatowskim fanom poprawiła obecność Michała Winiarskiego, który w przerwie między pierwszym a drugim setem nagrodził uczestników Ferii z PGE Skrą i wręczył finalistom pamiątkowe nagrody.

W drugiej odsłonie przyjezdni kontynuowali dobrą grę. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:12. Trener Miguel Falasca dokonywał zmian. Na plac gry powrócił nominalny atakujący gospodarzy oraz Israel Rodriguez. Ich wejście ożywiło sytuację na boisku, ale na dobrze grających rywali to nie wystarczyło. PGE Skra przegrała drugą partię 21:25. Problemy bełchatowian trwały także w trzecim secie. Siatkarze z Bydgoszczy prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:5 i utrzymali swoją przewagę już do końca.