PLPS: BBTS Bielsko-Biała – AZS Politechnika Warszawska 0:3

1

BBTS Bielsko-Biała przegrało z AZS Politechniką Warszawską 0:3 (21:25, 20:25 23:25) w meczu 20. kolejki PlusLigi. MVP Paweł Zagumny.

Gospodarze zapowiadali walkę o zwycięstwo, ale nie sprostali dobrze dysponowanym gościom. Na początku pierwszej partii wyraźnie dominowali stołeczni. Następnie długo było wyrównana gra. Końcówka należała jednak do zawodników z Warszawy. Ich szczelne bloki skutecznie powstrzymały bielskich atakujących.

W drugim secie goście utrzymywali przewagę m.in. 8:6, 14:10 i 16:15. Po drugiej przerwie goście wypracowali czteropunktową przewagę. Bielszczanie próbowali odrabiać straty, ale bezskutecznie. Początek seta trzeciego to przewaga AZS PW. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili pięcioma punktami. Mimo że bielszczanie straty zniwelowali do trzech punktów, to stołeczni utrzymali przewagę i zasłużenie wygrali.