PLPS: Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Czarni Radom 3-1

IMG_1539

Mistrzowie Polski pokonali Cerard Czarnych Radom. W I rundzie w Radomiu rzeszowianie przegrali 2-3.

W inauguracyjnej partii wyrównana walka trwała do stanu 10:9. Później w polu zagrywki stanął Bartosz Kurek i zaczęły się problemy radomian, którzy mieli kłopoty z przyjęciem. Gospodarze zdobyli z rzędu pięć punktów. Za chwilę przewaga ta wzrosła po tym, jak zablokowany został Wojciech Żaliński (17:10). Taki dystans okazał się już nie do odrobienia dla zespołu Cerrad Czarnych.

Drugi set gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia prowadząc 4:0. Radomianie sukcesywnie odrabiali straty. Po skutecznej kontrze Daniela Plińskiego strata do mistrzów Polski wynosiła już tylko punkt (8:9). Za chwilę jednak to resoviacy zdobyli z rzędu cztery punkty (13:9). Gdy Bartosz Kurek zaserwował piłkę z prędkością 116 km na godzinę, przewaga mistrzów Polski wzrosła do 6 pkt. (15:9), a na drugą przerwę techniczną gospodarze zeszli prowadząc 16:9. Przy stanie 18:11 trzy błędy z rzędu popełnił Dawid Dryja, a za chwilę zablokowany został Bartosz Kurek i gospodarze wygrywali już tylko 18:16. W kolejnych akcjach górą byli radomianie. Po kontrze Artura Szalpuka Cerrad Czarni wyszli na prowadzenie 20:19, a gdy w aut zaatakował Bartosz Kurek 21:19. W emocjonującej końcówce gospodarze zdołali doprowadzić do remisu, ale ostatnie słowo należało do radomian, którym w II secie mistrzowie Polski po błędach własnych oddali aż 10 pkt.

W III secie radomianie poszli za ciosem i od samego początku toczyli wyrównaną walkę. Na pierwszą przerwę techniczną zeszli prowadząc 8:7. W ekipie gospodarzy sprawy w swoje ręce wziął jednak Bartosz Kurek i to on wyprowadził Asseco Resovię na trzypunktową przewagę (12:9). Nieznaczny dystans rzeszowianie utrzymali już do końca seta.

W IV partii początkowo przeważali radomianie, którzy na pierwszą przerwę techniczną zeszli wygrywając 8:7, a chwilę później 9:7. Resoviacy odrobili straty i to z kolei oni wyszli na dwupunktową przewagę (15:13) i nie dali już wydrzeć sobie zwycięstwa.

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Czarni Radom 3-1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:20)

MVP meczu: Bartosz Kurek