PL: Bartosz Kurek ponownie w PlusLidze. Trenował już w Spale

clip_image001

Po weekendowej przerwie kadra Stephane Antigi rozpoczęła treningi na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale. Do grupy zawodników dołączył Bartosz Kurek, który od przyszłego sezonu będzie bronił barw mistrza Polski, Asseco Resovii Rzeszów.
– Bartosz Kurek po zakończeniu sezonu w Serie A przyjechał do Polski. Jest w znakomitej formie psychicznej – powiedział menager zawodnika, Ryszard Bosek. – Cieszy się, że wrócił do Polski, do naszych znakomitych kibiców. Podkreślał, że ani w Rosji, ani we Włoszech, gdzie ostatnio grał, nie ma tak znakomitych kibiców, tak wspaniałej atmosfery na meczach. Tego mu zdecydowanie brakowało.
Jak podkreślił Ryszard Bosek, Bartosz Kurek chce zmierzyć się z największymi wyzwaniami w reprezentacji i w nowym klubie. – Pojechał na zgrupowanie pełni zapału do pracy, do treningu. Chce wywalczyć miejsce w drużynie narodowej – powiedział Ryszard Bosek.
Umowa z 27-letnim przyjmującym będzie obowiązywała przez jeden sezon z opcją przedłużenia na kolejny. Bartosz Kurek to wielokrotny reprezentant Polski. Jest złotym medalistą mistrzostw Europy (2009r.) oraz Ligi Światowej (2012). Ma na swoim koncie także brązowe medale mistrzostw Europy i Ligi Światowej a także srebrny medal Pucharu Świata (2011).
Swoją karierę Kurek rozpoczynał w Nysie, stamtąd przeniósł się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Największe sukcesy osiągnął grając w PGE Skrze Bełchatów – zdobył mistrzostwo Polski (2009, 2010, 2011), wicemistrzostwo kraju (2012), Puchar Polski (2009, 2011), srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata (2009, 2010), brązowy medal Ligi Mistrzów (2010), srebrny medal Ligi Mistrzów (2012). Ostatnie dwa sezony spędził we Włoszech gdzie z Lube Banca Macerata wywalczył mistrzostwo Włoch i Superpuchar Włoch (2014). Przed przybyciem do Italii grał w Dynamie Moskwa.
Zgrupowanie w OPO COS Spała rozpoczęło się 27 kwietnia. Dziś do wcześniej trenujących dołączyli jeszcze, poza Bartoszem Kurkiem, Jakub Jarosz i Paweł Zatorski.

Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk