ORLEN Liga: Srebrne i brązowe medalistki ORLEN Ligi w ERGO Arenie

Brązowe i srebrne medalistki już w tę sobotę zmierzą się ze sobą w ERGO ARENIE. PGE Atom Trefl Sopot podejmie Impel Wrocław w meczu 15. kolejki ORLEN Ligi (początek 14:45).

Sopocianki wyjdą na to spotkanie niezwykle zmotywowane. Po pierwsze dlatego, że mają sobie coś do udowodnienia po przegranej w Policach z Chemikiem 0:3, po drugie zaś ze względu na wysoką rangę tego spotkania, które może być jednym z decydujących o miejscach na koniec rundy zasadniczej.
– To będzie bardzo ważny dla nas mecz – jeśli go wygramy, będziemy bliżej wicelidera. Jeśli przegramy, to spadniemy na czwarte miejsce. Dlatego nie ma dla nas innego wyjścia, jak to spotkanie wygrać – zapowiada Katarzyna Zaroślińska, atakująca PGE Atomu Trefla.
Zaroślińska w pierwszym meczu tego sezonu z Impelem Wrocław odnotowała najwyższy punktowy rezultat w tym roku. Atakująca ustrzeliła 36 „oczek”, ale podkreśla, że to spotkanie będzie zupełnie innym niż starcie z początku sezonu.
– Na pewno będzie to mecz zupełnie inny, bo wtedy oba zespoły się docierały – zarówno my, jak i Impel. Jedyne, co pozostaje, to zmusić przeciwnika do błędu dobrą zagrywką i utrudnić grę blokiem – to będą nasze podstawowe założenia na ten mecz – podkreśla najlepiej atakująca ligi.
Obecnie Atomówki zajmują 3. miejsce w lidze i mają cztery punkty straty do wicelidera, Polskiego Cukru Muszyna oraz osiem „oczek” do lidera z Polic. Nad czwartym Impelem i piątym BKS Aluprofem Bielsko-Biała sopocianki mają dwa punkty przewagi.