ORLEN Liga: PTPS Piła – KS PAŁAC Bydgoszcz 0:3

A

PTPS Piła przegrał z KS PAŁACEM Bydgoszcz 0:3 (23:25, 23:25, 23:25) w meczu 19. kolejki ORLEN Ligi. MVP Natalia Misiuna.

Gospodynie obecny sezon mogą zaliczyć do udanych. Pod wodzą trenera Nicoli Vettoriego zwyciężyły w dziesięciu z osiemnastu rozegranych spotkań i aktualnie zajmują szóste miejsce w tabeli. Zgromadziły 30 pkt. Bilans zespołu gości jest znacznie gorszy. Na osiemnaście meczów wygrał trzy. Podopieczne Adama Grabowskiego po ostatniej kolejce spadły na ostatnie miejsce w tabeli ORLEN Ligi i mają na koncie siedem punktów. W rundzie zasadniczej PTPS pokonał KS PAŁAC 3:1. W Pucharze Polski pilanki okazały się lepsze 3:0.

Wynik jaki padł w Pile zaskoczył wielu fanów siatkówki. Gospodynie w tym sezonie wielokrotnie były chwalone za dobrą grę. W poniedziałek były zdecydowanymi faworytkami.

Dwa pierwsze sety miały podobny przebieg. W pierwszym zespół gości długo prowadził, było m.in. 13:16 i 18:21. Gospodynie doszły rywalki na jeden punkt, ale decydujący głos należał do przyjezdnych. W drugiej partii od stanu 19:19 KS PAŁAC przejął inicjatywę. PTPS walczył. Nawet przy stanie 21:24 pilanki próbowały odwrocić losy rywalizacji. Zdobyły dwa punkty, ale ostatnią akcję wygrały podopieczne trenera Adama Grabowskiego.

Wiele emocji dostarczył set trzeci. KS PAŁAC miał przewagę 12:8 i pozwolił rywalkom zdobyć sześć punktów. Wydawało się, że PTPS przejął na stałe inicjatywę tym bardziej, że zespół z Bydgoszczy zaczął grać słabo. PTPS miał przewagę 21:15 i znowu nastąpił zwrot akcji. W końcówce imponowały bloki bydgoszczanek, które odniosły zasłużone zwycięstwo..