ORLEN Liga: Podsumowanie 20 kolejki

clip_image002

W meczu inaugurującym 20. kolejkę Orlen Ligi Impel pokonał po niezwykle zaciętym tie-breaku Legionovię. W emocjonującej wymianie ciosów lepsze okazały się wrocławianki, które dopisały do swojego konta 2 oczka. Nie przyszło im to jednak łatwo, ponieważ w każdym secie w grze przeważały emocje, a ich kulminacja miała miejsce w końcówce tie-breaku, który zakończył się 19:17. Każda z drużyn miała o co walczyć. Impel walczy z Muszynianką o trzecie miejsca, które wyklucza walkę z Chemikiem Police. Natomiast siatkarki Legionovii czują na plecach oddech KSZO, dzięki czemu walka o ósme miejsce zapowiada się ciekawie do samego końca.

Impel Wrocław – Sk bank Legionovia Legionowo 3:2 (25:20, 21:25, 25:13, 21:25, 19:17)

Impel: Mroczkowska, Kąkolewska, Cutura, Kauffeldt, Gryka, Kaczor, Sawicka (libero) oraz Kwiatkowska, Topic i Hagglund
Legionovia: Smarzek, Paszek, Wójcik, Thibeault, Połeć, Bechis, Wysocka (libero) oraz Szymańska, Gajewska, Bociek i Pietraszkiewicz (libero)

Pojedynek w Bydgoszczy był szczególnie istotny dla siatkarek z Ostrowca. Podopieczne Dariusza Parkitnego wygrywając z Bydgoszczą, znacznie przybliżyły się do fazy play-off. Od samego początku kłopoty z przyjęciem i skutecznym atakiem miały gospodynie. Szczelny blok i znakomita zagrywka siatkarek KSZO nie pozwoliła na zbudowanie pewności siebie drużynie Pałacu. Gra toczyła się właściwie do jednej bramki. Bydgoszczanki popełniały zbyt dużo własnych błędów, by myśleć o odrobieniu strat. KSZO szybko, łatwo i przyjemnie pokonało Pałac Bydgoszcz dodając do swojego konta trzy bardzo cenne punkty.

Pałac Bydgoszcz KSZO Ostrowiec SA 0:3 (20:25, 13:25, 20:25)

Pałac: Dybek, Biedziak, Skorupa, Polak, Fojucik, Misiuna, Korabiec (libero) oraz Twardowska, Śmieszek, Nowakowska, Pieczka, Bałdyga

KSZO: Kuligowska, Wójcik, Godfrey, Brojek, Bawoł, Ganszczyk, Nowakowska (libero) oraz Stefańska

clip_image004

Był to pierwszy mecz Developresu SkyRes Rzeszów pod wodzą nowego szkoleniowca Mariusza Wiktorowicza. Mecz otworzyła udanym atakiem Dominika Nowakowska pokazując, że to właśnie gra przez środek będzie dużym atutem gospodyń. Set był wyrównany do ostatniej piłki, gdzie lepsze okazały się siatkarski Aluprofu. Drugi set to koncertowa gra gospodyń. Bielszczankom nic nie wychodziło. Aż 8 punktów zdołały zdobyć rzeszowianki zanim przełamały się przyjezdne i ta imponująca seria przesądziła o losach partii. Trzecia i czwarta odsłona, choć równie zacięte co pierwsza, od samego początku były kontrolowane przez Bielsko-Białą.

Developres SkyRes RzeszówBKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 25:14, 21:25, 23:25)

Developres: Nowakowska, Hawryła, Śliwińska, Budzoń, Szeremeta, Mucha, Borek (libero) oraz Kazała, Głaz, K. Filipowicz, Stronias,

BKS: Lis, Bamber-Laskowska, Muhlsteinova, Trojan, Strózik, Beier, Wojtowicz (libero) oraz Horka, Łyszkiewicz, Wilk, Pelc

Spotkanie miejscowej drużyny z Muszynianką rozpoczęło się po myśli przyjezdnych. Świetnie funkcjonował blok. Przewaga powiększała się z każdą kolejną akcją. W drugiej partii meczu drużyna Dopiero po blokach autorstwa Dominiki Sobolskiej i Tamary Kaliszuk doszło do remisu 8:8, który ożywił poczynania gospodyń. Czas trwania wymian znacznie się wydłużył i tym razem to drużyna z Muszyny oddawała punkty przez błędy własne. O końcowym zwycięstwie jednej z drużyn miał zadecydować set piąty. Na początku obie ekipy grały punkt za punkt. Brak kończącego ataku po stronie Dąbrowy skutecznie wykorzystywała Muszynianka, wygrywając 15:12.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (21:25, 25:19, 25:19, 18:25, 12:15)

Tauron MKS: Szczurek, Konieczna, Dziękiewicz, Mancuso, Cemberci, Sobolska, Strasz (libero) oraz Kaliszuk, Liniarska, Urban

Muszynianka: Carter, Różycka, Wojcieska, Radenković, Kurnikowska, Plchotova, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Hatala, Jasińska, Sosnowska

W trzech setach, z których każdy trwał równo po 24 minuty, mistrzynie Polski pokonały przedostatnią drużynę tabeli Orlen Ligi. Trener Chemika Police, Giuseppe Cuccarini, na pojedynek z zespołem z Piły z podstawowego składu wystawił tylko Annę Werblińską, jego zespół nie miał problemów z pokonaniem Nafty Piła Siatkarki Chemika Police przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrały całe spotkanie w trzech szybkich odsłonach.

Chemik Police PGNiG Nafta Piła 3:0 (25:17, 25:13, 25:18)

Chemik: Rabka, Kowalińska, Gajgał-Anioł, Mróz, Jagieło, Werblińska, Krzos (libero).

Nafta: Jarmoc, Konieczna, Wawrzyniak, Stencel, Krawulska, Raczyńska, Pauliukoskaya (libero) oraz Nadziałek, Skorupka, Sobczak.

clip_image006

Siatkarki Atomu Trefla Sopot kontynuują passę ligowych wygranych. W poniedziałkowe popołudnie zdobyły komplet punktów we własnej hali, pokonując drużynę Budowlanych Łódź bez straty seta.

Zdecydowanymi faworytkami tej potyczki były gospodynie, które po raz ostatni z Budowlanymi Łódź przegrały w styczniu 2011 roku.

Od samego początku tempo gry dyktowały gospodynie. Skuteczna zagrywka przyczynił się do bezpiecznej przewagi w dwóch pierwszych setach. W trzeciej partii Budowlane nawiązały walkę z Sopotem. Problemy z przyjęciem zagrywki po stronie Atomu pomogły osiągnąć gościom pięciopunktową przewagę. Jednak seria błędów własnych doprowadziła do remisu i od tej pory walka się wyrównała. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały sopocianki, które zwyciężyły 3:0.

PGE Atom Trefl SopotBudowlani Łódź 3:0 (25:18, 25:21, 26:24)

PGE Atom: Bełcik, Zaroślińska, Efimienko, Cooper, Kaczorowska, Leys, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, Miros

Budowlani: Śliwa, Popović, Polańska, Pycia, Ściurka, Sieczka, Courtois (libero) oraz Sikorska, Skrzypkowska, Pacak, Kajzer, Grajber

Zdjęcia: sportowefakty.pl, strony zespołów

/MS /