ORLEN Liga: hit kolejki w Szczecinie: Chemik Police – Atom Trefl Sopot

policeChemik Police nie przegrał jeszcze żadnego spotkania w bieżącym sezonie Orlen Ligi. Zmienić ten stan rzeczy postara się Atom Trefl Sopot. Początek niedzielnego pojedynku o godzinie 17.

PGE Atom Trefl Sopot do pierwszego w klasyfikacji Chemika Police traci pięć punktów. Jest jedną z dwóch drużyn, które w tym sezonie potrafiły mistrzyniom Polski zagrozić. W pierwszej rundzie sopocianki prowadziły już 2:0, jednak nie potrafiły utrzymać koncentracji i przegrały 2:3. Znakomicie w tamtym spotkaniu zaprezentowała się Brittnee Cooper. Środkowa zdobyła 26 punktów. Imponowała skocznością, dynamiką i skutecznością.

W ostatnich pojedynkach ligowych Atom grał dość nierówno. Ze słabszymi rywalami nie potrafił utrzymać koncentracji. „Atomówki” w trzech ostatnich meczach ligowych na własnym parkiecie wygrywały 2:0, jednak żadnego z tych pojedynków nie zwyciężyły bez straty seta. – Rozbijałyśmy się o siebie, nie potrafiłyśmy utrzymać koncentracji, dlatego pozostaje drobny niedosyt – mówiła Izabela Bełcik, rozgrywająca.

Chemik radzi sobie znacznie lepiej. Policzanki wygrywają przekonująco i nie mają problemu z zeszłego sezonu, czyli braku skuteczności w trzecim secie. W ostatniej kolejce podopieczne Giuseppe Cuccariniego pewnie zwyciężyły w meczu wyjazdowym zImpelem Wrocław 3:0. Policzanki w trzynastu spotkaniach Orlen Ligi straciły zaledwie pięć setów. Dla porównania Atom przegrał ich 14.

Główną bronią przyjezdnych będzie Katarzyna Zaroślińska. Atakująca z Sopotu jest w dobrej formie. Od kilku spotkań utrzymuje skuteczność i jest drugą najlepiej punktującą ligi. Gdyby nie uraz z początku sezonu zapewne znajdowałaby się o miejsce wyżej. W 45 rozegranych setach zdobyła już 222 oczka (blisko pięć punktów w każdej partii).  W barwach gospodyń trudno jest wyróżnić jedną siatkarkę. Od kilku kolejek w świetnej formie jest Anna Werblińska, którą śmiało można uznać za jedną z najwszechstronniejszym zawodniczek ligi. Jest jedną z liderek w ataku, ale trzyma przy tym przyjęcie i dokłada agresywny serwis. Warto podkreślić znaczenie Maji Ognjenović. Serbska rozgrywająca niedawno została uznana najlepszą siatkarką w swoim kraju.

Niedzielne spotkanie Chemika z Atomem zostanie rozegrane w Arenie Szczecin. Dokładny rozkład darmowych autobusów dla kibiców z Polic podany jest na oficjalnej stronie klubu.

Chemik PolicePGE Atom Trefl Sopot, niedziela, 4.01.2015 r. godz. 17:00.