ORLEN Liga: Developres SkyRes Rzeszów – KS Pałac Bydgoszcz 1-3

IMG_0004

W trzecim meczu o miejsca 9-12: Developres SkyRes Rzeszów przegrał z Pałacem Bydgoszcz. W pierwszym pojedynku w Bydgoszczy ekipa z Rzeszowa wygrała 3-1, kolejne dwa już w hali na Podpromiu wygrały bydgoszczanki 3-0 i 3-1.

Początek meczu ukladał się po mysli miejscowych, które wygrywały 8:3, ale szybko roztrwoniły przewagę. Bydgoszczanki doprowadziły do remisu 10:10. Od tego momentu trwała zaciętwa wlaka punkt za punkt. Od stanu 14:15 rzeszowianki zdobyły z rzędu sześc punktów i objęły prowadzenie 20:15, którego nie oddały już do końca.

II partię zdecydowanie lepiej juz rozpoczęły budgoszczanki. Po skutecznej zagrywce Weroniki Fojucik Pałac prowadził 8:3. Za chwilę bydgoszczanki zablokowały Agatę Skibę i powiekszyły dystans do 6 „oczek” (11:6) i do końca juz spokojnie kontrolując przebieg wydarzeń.

Trzeci set również na początku należał do Pałacu. W ekipie goście bardzo dobrze spisywała się grająca… na ataku Weronika Fojciuk, która w I secie zastapiła Jagodę Maternię. Pałac wygrywał 10:4, a po asie serwisowym Natali Misiuny 13:5. Na drugiej przerwie technicznej zespół trenera Adama Grabowskiego wygrywał 16:9. Rzeszowianki rozpoczęły mozolne odrabianie strat. Po ataku Magdy Jagodzińskiej, a za  chwilę po bloku Any Otasević przewaga Pałacu stopniała do 2 pkt (17:19). Na dalsze odrabianie strat ekipa z Bydgoszczy już rywalkom nie pozwoliła. Rzeszowianki miały spore problemy z przyjęciem zagrywki i nic dziwnego, że w końcówce seta nie miały juz zbyt wiele do powiedzenia. Miejscoe obronily trzy piłki setowe, ale przy kolejnej były juz bezradne.

IV set bydgoszczanki rozpoczęły od mocnego uderzenia prowadząc 5:1. Zespół trenera Jacka Skrok nie poddawał się i systematycznie odrabiał straty, wykorzytsując chwilowe problemy w przyjęciu rywalek. Zniwelował straty do jednego punktu 6:7 i przez chwile odżyły nadzeje nielicznych kibiców Developresu. Odpowiedź Pałacu była natychmiastowa. Siedem punktów z rzędu i prowadzenie 14:6. Bydgoszczanki wykazywały się dużą determinacją, nie było dla nich straconych piłek. Po skutecznej zagrywce Marleny Pleśnierowicz zespół z Bydgoszczy wygrywał już 17:6, a za chwilę po autowym ataku Magdy Jagodzińskiej 18:6. Taka przewaga dla rozbitego „Developresu” byla już nie do odrobienia.

Developres SkyRes Rzeszów – KS Pałac Bydgoszcz 1-3 (25:21,16:25, 21:25, 13:25)

MVP meczu: Marlena Pleśnierowicz