PLPS: Nowy klub w PlusLidze

clip_image001

Siatkarska drużyna z Bydgoszczy – piąty zespół ostatniego sezonu PlusLigi – po raz kolejny zmieniła nazwę. Przed laty występowała w ekstraklasie pod nazwą Delecta, w 2013 roku była zmiana na Transfer. Od dziś klub nazywa się oficjalnie Łuczniczka!

Barwy klubu z Bydgoszczy – wówczas występującego pod nazwą Delecta – w przeszłości reprezentował Stephane Antiga.

Sekcja siatkarska klubu Chemik Bydgoszcz powstałą w połowie lat pięćdziesiątych. Przy kolejnej zmianie nie zdecydowano się jednak na powrót do tradycyjnej nazwy. Drużyna od sezonu 2006/07 występuje w PlusLidze. Największy sukces to czwarte miejsce w sezonie 2012/13, gdy barwy ekipy z Bydgoszczy reprezentował m.in. Stephane Antiga.

Oficjalny komunikat Zarządu Spółki

W dniu dzisiejszym, tj. 27 sierpnia 2015 roku, odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Łuczniczki Bydgoszcz SA, na którym podjęło uchwałę dotyczącą nazwy drużyny. Począwszy od dnia dzisiejszego, oficjalna nazwa zespołu to Łuczniczka Bydgoszcz.

 


clip_image003

Decyzja ta podyktowana jest m.in. chęcią ujednolicenia przekazu i wizerunku naszego klubu w mediach oraz uniknięcia niejasności związanymi z nazwą. Nie zmienia ona jednak faktu, iż nadal prowadzimy rozmowy z firmami, które mogą wesprzeć nasz klub i zostać sponsorem tytularnym.

M.Sz.