MPO: Jubileuszowa edycja ORLEN Mistrzostw Polski Old Boyów już 12 – 14 czerwca

clip_image001

ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego odbędą się w tym roku po raz dwudziesty. Od 12 do 14 czerwca pasjonaci siatkówki z całego kraju rozegrają turniejowe mecze w Drzonkowie. Chętni do wzięcia udziału nadal mogą przesyłać zgłoszenia.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 571 zawodników z 55 drużyn. O zwycięstwo walczyli m.in. Paweł Papke, Sebastian Świderski czy Radosław Rybak. Rozegrano ponad 100 meczów. To rekord w 20-letniej historii Mistrzostw Polski Oldboyów. – Polska jest nazywana Volleylandem – mówi Jacek Kasprzyk, Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A., organizator turnieju. – Organizujemy największe światowe imprezy, których zazdroszczą nam pod każdą szerokością geograficzną. Rywalizować chcą nie tylko zawodowcy. Mistrzostwa oldboyów są doskonałą ku temu okazją –dodaje.

Drużyny będą rywalizować w 6 kategoriach wiekowych od 35-latków wzwyż. – Tutaj nikt nie patrzy na metrykę – mówi Marian Kardas, były reprezentant Polski i uczestnik turnieju. – Uczestnicy mistrzostw, niezależnie od wieku, prezentują na boisku ogromne zaangażowanie, pasję, chęć zwycięstwa i wolę walki.

Impreza po raz trzeci odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie będącego częścią Zielonej Góry. To nowoczesny kompleks specjalizujący się w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Korzystają z niego zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy pasjonujący się różnymi dyscyplinami.

Czy w czasie jubileuszowej edycji mistrzostw uda się pobić ubiegłoroczny rekord? Tego na razie nie wiadomo. Zgłoszenia do udziału w turnieju są przyjmowane do 25 maja. Szczegółowe zasady uczestnictwa są dostępne na stronie internetowej www.plusliga.pl/oldboy

Patronat nad Mistrzostwami objął Polski Związek Piłki Siatkowej, a sponsorem tytularnym jest firma PKN ORLEN.

Autor/Źródło: Karolina Kaczmarczyk – PLPS S.A.