Młodzi siatkarze z Nysy wygrywają na Opolszczyźnie

Bardzo udanie w tym sezonie prezentują się dwa zespoły AZS PWSZ NYSA występujące w opolskiej lidze juniorów. Już przed ostatnią kolejką AZS II PWSZ NYSA /kadeci/ wygrywając ze starszymi kolegami 3:2 zapewnili sobie Tytuł Mistrzów Województwa i prawo organizacji ¼ Mistrzostw Polski w Nysie w dniach 27.02- 01.03.2015. AZS I PWSZ NYSA zakończy rywalizację na drugiej pozycji, a o 3 pozycję powalczą jeszcze zespoły z Kędzierzyna, Zdzieszowic i Gorzowa Śląskiego.

Siatkarze z Nysy są także uczniami Gimnazjum Sportowego w Nysie oraz ZS i PO Nysa czyli szkół objętych programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Warto podkreślić wzorcową współpracę z S.O.S PG 5 z Kędzierzyna i PG 2 ze Strzelec Opolskich, których to trenerzy umożliwiają najbardziej uzdolnionym kontynuację programu w liceum. W szkołach prowadzony jest już nabór chłopców urodzonych w rocznikach 1999/liceum/ i 2002 /gimnazjum/.

Trenerami prowadzącymi nyskie zespoły są:

AZS II PWSZ NYSA – Przemysław Kaczmarczyk i Paweł Potoczak

PAWELEC DAMIAN
GRUBIAK DOMINIK
WALCZAK MACIEJ
ZIÓŁKOWSKI JUSTIN
AUGUSTYN MATEUSZ
WODAŁA KRZYSZTOF
BIELECKI BARTOSZ
WILMAN PATRYK
RAJSKI ADAM
GRÓDECKI RAFAŁ
WOJCIECHOWSKI DAWID
HOSZMAN MICHAŁ
KUKUCZKA SEBASTIAN
PODBOROCZYŃSKI MATEUSZ

AZS I PWSZ NYSA – Paweł Satora i Bartłomiej Dykta

Burgfeld Mateusz, Cichy Maciej, Gibas Paweł, Górski Daniel, Jajuga Paweł, Kołodziejczyk Przemysław, Kopacz Jakub, Kukuczka Paweł, Kulczycki Michał, Mazur Patryk, Molinski Michał, Niedzielski Wojciech, Frąsiak Paweł, Socha Jakub, Zemlik Jacek, Wróbel Radosław, Szewczul Jakub

Gośćmi nyskiego derbowego pojedynku był także Grzegorz Ryś i koordynator wojewódzki Roman Palacz.