Młoda Liga Kobiet: SK bank Legionovia mierzy wysoko

clip_image001

Siatkarki SK banku Legionovii Legionowo wygrały rywalizację w grupie C Młodej Ligi Kobiet i walczyć będą o miejsca 1-6. W opinii obserwatorów jest to bardzo silny zespół z szansami na złoty medal.

Jednak w fazie grupowej podopieczne trenera Wojciecha Lalka przegrały w Rzeszowie z Developresem SkyRes V LO. Wynik tego spotkania został zaliczony do dorobku drużyny w walce o miejsca 1-6.
– Chcieliśmy i chcemy walczyć o medalowe pozycje w Młodej Lidze Kobiet – powiedział wiceprezes SK banku Legionovii, Marek Bąk. – Jednak przegrywając w Rzeszowie mocno skomplikowaliśmy sobie sprawę. Wtedy jednak sporo naszych zawodniczek było kontuzjowanych.
Szef klubu z Legionowa dodał, że „walczyć o złoty medal trzeba choćby z jednego powodu. W składzie są znakomite siatkarki.” – Do gry wraca nasza seniorska już kadrowiczka tj. środkowa Karolina Szymańska, po półrocznej przerwie. Nasze dziewczyny na pewno udowodnią swoją siłę i zagrają o główną nagrodę – złoty medal Młodej Ligi Kobiet – zakończył Marek Bąk.
Dodajmy, że poza Karoliną Szymańską z pierwszego składu z SK banku Legionovii w Młodej Lidze Kobiet mogą grać Natalia Gajewska, Iga Chojnacka, Malwina Smarzek, Monika Bociek, Klaudia Alagierska, Krystyna Pietraszkiewicz i Aleksandra Wójcik.
Aleksandra Wójcik została MVP meczu ORLEN Ligi pomiędzy SK bankiem Legionovia i Budowlanymi Łódź 3:0.