MLK: Historyczne mistrzostwo PGE Atomu Trefla w Młodej Lidze Kobiet

clip_image001

Nie muszą czekać do ostatniego meczu, już są tego pewne! Siatkarki młodzieżowego PGE Atomu Trefla Sopot są już pewne pierwszego historycznego złotego medalu Młodej Ligi Kobiet!
Do samego końca o mistrzostwo Polski z PGE Atomem Treflem Sopot walczyły siatkarki SK banku Legionovii Legionowo. Dość powiedzieć, że Atomowa młodzież ligowe „złoto” mogła sobie zapewnić już w przedostatnim meczu MLK, ale po tie breaku zwyciężyły z nimi właśnie legionowianki, przedłużając swoje nadzieje na triumf w tych rozgrywkach. Oba zespoły miały więc do rozegrania ostatni mecz z Impelem Wrocław, a w niedzielne popołudnie drużyna Wojciecha Lalka pomimo prowadzenia w meczu 2:1 musiała uznać wyższość wrocławianek 3:2. Tym samym wiadomo już, że legionowianki nie prześcigną sopocianek w tabeli Młodej Ligi Kobiet.
W pierwszym sezonie rozgrywek pod nazwą Młodej Ligi Kobiet siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot występowały pod wodzą Piotra Mateli, który przed sezonem był statystykiem seniorskiej drużyny PGE Atomu Trefla. W szeregach Młodych Atomówek znalazły się więc zawodniczki z Gedanii, Orła Malbork, a także APS Rumia, które wspólnymi siłami walczyły o młodzieżowe mistrzostwo dla Atomowego zespołu.
Atomówki w całym sezonie Młodej Ligi Kobiet przegrały tylko dwa spotkania na 13 dotychczas zakończonych meczów. Jeden jeszcze przed nimi, ale starcie z wrocławskim Impelem będzie już czysto formalną rozgrywką. Niemniej siatkarki Mateli z pewnością będą chciały zakończyć ten sezon wygraną, która przypieczętuje pierwszy wielki sukces zespołu.
Warto zaznaczyć, że część zawodniczek młodzieżowego zespołu pomagała seniorskiej drużynie w przygotowaniach do sezonu 2014/2015, a trzy z nich są także zgłoszone do rozgrywek ORLEN Ligi. Są to Magdalena Damaske, Klaudia Kulig oraz Justyna Łukasik.
W składzie młodzieżowych „złotek” zagrały: Dominika Mras (kapitan), Joanna Grzmocińska, Justyna Zemlik, Martyna Łukasik, Dominika Mikołajewska, Daria Szczyrba, Katarzyna Urbanowicz, Angelika Wilczyńska, Agata Nowak, Julia Piotrowska, Magdalena Piepiórka, Magdalena Damaske, Marta Tucholska, Justyna Łukasik oraz Klaudia Kulig.

Autor/Źródło: Katarzyna Wirkowska, fot. 058sport.pl/www.atomtrefl.pl”