ML: CS CERRAD Czarni Radom zwycięża w pierwszym meczu fazy play-off

RCS CERRAD Czarni Radom wygrał z Indykpolem AZS Olsztyn 3:0 w pierwszym meczu fazy play-off. W rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą podopieczni Andrzeja Sitkowskiego.

Pierwszy set to wyrównana gra obu drużyn. Do stanu 8:8 gra toczyła się punkt za punkt. Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wysunęli się Akademicy po zdobyciu punktu z ataku przez Kamila Guziewicza. Po bloku Bartłomieja Bołądzia doszło do remisu po 11. Po asie serwisowym Igora Grobelnego gospodarze prowadzili 16:13. RCS CERRAD Czarni Radom utrzymał kilkupunktową przewagę do końca tej partii. Pierwszej piłki setowej nie wykorzystał Grobelny, który zepsuł zagrywkę. Chwilę później to samo zrobił Krzysztof Gulak ustalając wynik na 25:23.

Drugi set to początkowo lepsza gra gospodarzy. Po bloku Grobelnego Czarni prowadzili 5:1. Indykpol AZS Olsztyn przeszedł do odrabiania strat. Po zdobyciu przez Gulaka punktu z ataku, na tablicy widniał wynik 12:11. Udane ataki Bołądzia, Grobelnego i as serwisowy Konrada Surmacza dały gospodarzom prowadzenie 15:11. Po kilku chwilach było 18:13. Dwa błędy podopiecznych Andrzeja Sitkowskiego oraz skuteczny atak Guziewicza, as serwisowy Gulaka i blok Patryka Dobkowskiego doprowadziły do remisu po 18. Kolejne akcje to delikatne odskakiwanie gospodarzy. Po bloku Konrada Machowicza było 24:21. Ataki Gulaka i Guziewicza nie pozwoliły postawić radomianom kropki nad i. Piłkę setową wykorzystał Grobelny, który ustalił z ataku wynik na 25:23.

W trzeciej odsłonie zdecydowanie lepsi byli podopieczni Andrzeja Sitkowskiego. W całym secie drużyna trenera Macieja Rejznera zdobyła 5 punktów. Wszystkie zdobyli po zepsuciu zagrywki przez zawodników RCS CERRAD Czarni Radom. Gospodarze zdobyli 6 punktów dzięki asom serwisowym. Ostatni z nich w wykonaniu Machowicza dał radomianom zwycięstwo w secie 25:5, a w całym meczu 3:0.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzi RCS CERRAD Czarni Radom 1:0.