FIVB: Puchar Mistrzów Świata w hali Orbita

clip_image001

W niedzielę (1 lutego 2015) rozegrany zostanie mecz Orlen Ligi, w którym Impel Wrocław podejmie Polski Cukier Muszyniankę Muszynę. Tego dnia, również w Hali Orbita, zostanie wystawiony Puchar Mistrzów Świata, który rozpoczyna swoją podróż po Dolnym Śląsku.

Puchar, który 21 września nad głowę wzniósł w katowickim Spodku Michał Winiarski, od pewnego czasu jeździ po Polsce. Teraz jest na Dolnym Śląsku, a w niedzielę – w Orbicie, na meczu Orlen Ligi Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka Muszyna. Będzie można go z bliska obejrzeć, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zostanie wystawiony godzinę przed meczem. Dostępny będzie dla kibiców także po spotkaniu. Towarzyszyć mu będą okolicznościowe konkursy i zabawy.
Trofeum – wykonane specjalnie przed ubiegłorocznymi mistrzostwami w Polsce – mierzy 42,88 cm i waży dziewięć kilogramów. Puchar składa się z 12 elementów, symbolizujących każdego z zawodników w drużynie. Części te połączono bezszwowo w cylindryczny kształt, przedstawiający siatkarzy i ich rotację na boisku. Cały kształt ma wyrażać szybkość i elegancję siatkówki oraz siatkarskie wartości czystości, zaangażowania, siły, precyzji i współpracy. Podstawa pucharu jest niklowana, a jej prostota wyraża żywotność drużyny w początkowej fazie mistrzostw. Stopniowe przejście z niklu do złota – od podstawy do korony trofeum, ma wyobrażać wzrastającą pewność siebie zwycięskiej drużyny, która przechodzi przez kolejne fazy mistrzostw. Złota korona pucharu przedstawia ostateczne osiągnięcie tytułu Mistrzów Świata.
Na boisku będzie nie mniej ciekawie. Zawodniczki Impela Wrocław zmierzą się bowiem z wiceliderem tabeli Orlen Ligi. Po bardzo dobrym poniedziałkowym spotkaniu z BKS Aluprof Bielsko-Biała (wygrana bez straty seta) nadzieję kibiców na kolejną wygraną wrocławskiej drużyny są duże i przede wszystkim uzasadnione. W dobrej formie na pewno jest Joanna Kaczor, atakująca i kapitan zespołu. Gros punktów blokiem zdobywają obie środkowe – Agnieszka Kąkolewska oraz Monika Ptak. Warto dodać, że obie rozgrywające: Magdalena Gryka i Jenna Hagglund w ostatnich swoim meczach zanotowały bardzo dobre noty oraz zostały nagrodzone statuetkami MVP (najbardziej wartościowy zawodnik meczu).
Z drugiej strony siatki będzie jednak utytułowany zespół z Muszyny. W swoim składzie ma wiele reprezentantek Polski w różnych kategoriach wiekowych. Dzięki świetnej grze w pierwszej fazie Orlen Ligi jeszcze w zeszłej kolejce mogły być liderkami tabeli. Warunku- pokonanie Chemika Police- spełnić się nie udało. Muszynianki w meczu z Impelem będą chciały udowodnić, że porażka z Mistrzem Polski była tylko „wypadkiem przy pracy”.
Emocji zatem w niedzielne popołudnie nie zabraknie. Informacje na temat biletów można znaleźć na oficjalnej stronie klubu: impelwroclaw.pl. Początek meczu zaplanowano na godzinę 14:45.