FIVB: Kolejni Kubańczycy pojawią się w Rzeszowie?

Po Wilfredo Leonie i Joandrym Diazie, w Rzeszowie mogą pojawić się kolejni zawodnicy z Kuby. – Prawdopodobnie David Fiel niedługo będzie tutaj trenował – mówi Andrzej Grzyb.

clip_image002

W ubiegłym roku Wilfredo Leon i Joandry Diaz przyjechali do Rzeszowa. W stolicy Podkarpacia mieszkali przez kilkanaście tygodni. W tym czasie trenowali między innymi z zawodnikami młodej Asseco Resovii Rzeszów oraz na siłowni. Wielokrotnie można było ich zobaczyć na spotkaniach Pasów. Po sezonie, Diaz przez jakiś czas ćwiczył także zEffectorem Kielce. Obaj zawodnicy po odbyciu karencji znaleźli kluby w Rosji. Leon występuje w Zenicie Kazań, a Diaz w drugoligowym Jeniseju Krasnojarsk.

Jest szansa, że niedługo w Rzeszowie pojawią się kolejni gracze z Gorącej Wyspy. Pierwszym z nich może być środkowy David Fiel. – Ten gracz już zrezygnował z gry w reprezentacji. Niedługo można się go spodziewać w Rzeszowie. Będzie tutaj trenował – mówi dla SportoweFakty.pl Andrzej Grzyb, menedżer siatkarski.

Oprócz środkowego, nad Wisłokiem mogą się pojawić się także Osmany Santiago Uriarte i Rolando Cepeda. Co ciekawe, drugi z nich ma żonę Polkę, która mieszka w Rzeszowie. – Nie wiemy co z Uriarte, bo urwał nam się kontakt. Ktoś mu zaczął zawracać głowę na Kubie. Cepeda zmienia zdanie co 2 miesiące. Miał zrezygnować z kadry, ale został kapitanem, więc grał do końca sezonu. Potem znowu dostał tam mieszkanie i tak dalej. Dzwonią do niego moi asystenci. Ostatnio powiedział, że ma kontuzję i przesunął termin o 2 miesiące. Specyfika rynku – przyznaje Grzyb. Fiel, Uriarte i Cepeda występowali na MŚ 2014 w Polsce. Kuba w turnieju zajęła 11. miejsce.

David Fiel

Najbardziej znanym z całej trójki graczy jest Cepeda. Leworęczny siatkarz występował wreprezentacji Kuby jeszcze za czasów trenera Orlando Samuelsa Blackwooda. Gra na przyjęciu, a wcześniej także na pozycji atakującego. Oprócz Keibela Gutierreza, to jedyny zawodnik, który ostał się w kadrze zdobywającej wicemistrzostwo świata w 2010 roku. Wspomniana dwójka grała wówczas choćby z Joandry Lealem, Fernando Hernandezem czy Robertlandy Simonem.

– Cepeda jak tylko przyjedzie do Polski, to na stole ma już ofertę z Rosji. Jeśli się u nas pojawi, to od razu podpisze kontrakt z klubem rosyjskim – oznajmia menedżer.