FIVB: Asseco Resovia nie zagra w KMŚ

clip_image001

Światowa Federacja Siatkówki (FIVB) niespodziewanie zmieniła zasady Klubowych Mistrzostwach Świata 2015, które odbędą się od 27 października do 1 listopada w Belo Horizonte. W Brazylii zagra tylko sześć zespołów, a nie jak to miało miejsce w ubiegłym roku osiem. To oznacza, że w tym roku nie przyznano dzikich kart.

Jest to o tyle zaskakujące, że przed tygodniem na pytanie kto otrzyma dzikie karty na KMŚ, Richard Baker, dyrektor prasowy FIVB odpowiadał. – Decyzje zapadną dopiero po zakończeniu procesu kwalifikacyjnego drużyn. Powinno to nastąpić we wrześniu, a może nawet jeszcze później – twierdził, ale nie było mowy, że FIVB zrezygnuje z dwóch zaproszeń. Zresztą FIVB do grona zespołów, które zagrają w KMŚ nominowała przy porozumieniu z azjatycką federacją, irański Paykan Tehran, który w azjatyckich klubowych mistrzostwach zajął… trzecie miejsce (wygrał zespół z Tajwanu).
W KMŚ 20015 zagrają: Sada Cruizero (Brazylia), UPCN San Juan (Argentyna) – mistrz Ameryki Poludniowej, Ahly Sporting Club (Egipt) – mistrz Afryki, Zenit Kazań (Rosja) – zwycięzca Ligi Mistrzów oraz Paykan Teheran (Iran) – zespół nominowany ze strefy azjatyckiej i Arecibo Capitanes Club (Portoryko) – zespół nominowany przez federację NORCECA.

autor:RM,

M.Sz.