CEV: Prosecco Doc-Imoco – PGE Atom Trefl 3:1

Prosecco Doc-Imoco Conegliano pokonał PGE Atom Trefl 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:13) w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu CEV.

W pierwszym secie Atomówki dzielnie goniły wynik, ale co i rusz odskakiwały im podopieczne Nicoli Negro. Po mocnym początku sopocianki wyrównały na 13:13, ale po chwili znów gospodynie wyszły na przewagę 16:13. W końcówce po bardzo skutecznej grze Włoszek w ataku Conegliano wygrało pewnie 25:20, a na koniec zagrywkę popsuła Klaudia Kaczorowska.
W końcówce drugiego seta sopocianki przymusiły do błędu rywalki dobrą zagrywką, choć trzeba przyznać, że sporo punktów też traciły przy wprowadzaniu piłki do gry. Sopocianki prowadziły 22:15, ale skoncentrowane Włoszki nie odpuszczały. Po zdobyciu czterech punktów z rzedu zrobiło się nieco gorąco. Zablokowany atak Katarzyny Zaroślińskiej i było już 23:19. Na szczęście nie przeszkodziło to Atomówkom zwyciężyć 25:21 po ataku Mai Tokarskiej.
Niestety, dwie kolejne partie wygrał zespół włoski i on jest w lepszej sytuacji w walce o awans.
Prosecco Doc-Imoco Conegliano: Fiorin, Adams, Katić, Ozsoy, Nikołowa, Barazza, de Gennaro (L) oraz Barcellini, Boscoscuro; PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska, Leys, Bełcik, Efimienko, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (L) oraz Kaczmar, Cooper