CEV: JASTRZĘBSKI WĘGIEL gra dalej w LM

clip_image002

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla we wtorkowy wieczór zapewnili sobie awans do najlepszej dwunastki Ligi Mistrzów. Podopieczni Roberto Piazzy w ostatnim spotkaniu rundy grupowej po ciekawym meczu pokonali mistrza Hiszpanii CAI Teruel w trzech setach.

O ile w pierwszej partii goście bardziej przypominali zespół pieśni i tańca latynoskiego, o tyle w dwóch pozostałych postawili faworyzowanym gospodarzom twarde warunki.

clip_image004

Szczególnie druga odsłona mogła się podobać kibicom zgromadzonym w jastrzębskiej hali. Hiszpanie prowadzili niemal przez cały czas. W samej końcówce seta nie wytrzymali jednak tempa pogoni Pomarańczowych i przegrali seta, mimo wcześniejszego prowadzenia nawet 22:20. Główne skrzypce tradycyjnie grał Michał Łasko, który w kluczowym momencie zdobył punkt blokiem. W trzeciej partii Jastrzębski Węgiel na własne życzenie doprowadził do nerwowego finiszu (gospodarze przed drugą przerwą techniczną prowadzili już nawet czterema punktami). Ostatecznie jednak trzy punkty zostały w Jastrzębiu.

Jastrzębski Węgiel – CAI Teruel 3:0 (25:14, 25:23, 25:22)

clip_image006

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero), Filippow, Malinowski, Popiwczak.

CAI Teruel: Galic, Altayo, Viciana Mera, Barcala Sanroman, Miszczuk, Ruiz, Rodriguez (libero), Martin, Chourio, Torcello.

Supervisor zawodów: Jiri Gottwald (CZE)

Sędziowie: Alin Mateizer (ROU), Mykhaylo Melnyk (UKR)

Sędziowie liniowi: Maciej Chudzik, Piotr Lenart, Marek Drabik, Szymon Malara

Protokół elektroniczny: Krzysztof Szlagowski