CEV: Budvanska Rivijera – Asseco Resovia 0:3

Asseco Resovia Rzeszów pewnie awansowała do fazy play-off Ligi Mistrzów. W ostatnim meczu grupowym Polacy pokonali mistrzów Czarnogóry – Budvanską Rivijerę Budva 3:0. Komplet punktów zapewnił rzeszowianom awans z pierwszego miejsca z grupy C.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla zawodników Resovii, którzy szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Jednak gospodarze jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną doprowadzili do remisu, a po błędzie rzeszowian wyszli na prowadzenie 8:7. Po powrocie na boisko punktową zagrywką popisał się Cala. Na szczęście w tym momencie inicjatywę przejęli już zawodnicy Andrzeja Kowala. Dobrze spisali się w wybloku i obronie i skutecznie zagrali w kontrataku. W końcówce w polu serwisowym dobrze spisał się Nowakowski. Rzeszów wygrał do 23.

Resovia drugą partię rozpoczęła bardzo dobrze. Wicemistrzowie Polski szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie, które systematycznie powiększali. Mocnymi zagrywkami popisał się Penczew i dzięki temu Resovia prowadziła już 14:7. Rzeszowianie nie pozwolili wydrzeć sobie z rąk tej przewagi do końca odsłony kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, wygrywając pewnie do 19.

Po zmianie stron zespoły grały punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej to gospodarze prowadzili jednym oczkiem. Na parkiecie cały czas toczyła się zacięta i wyrównana walka. Dopiero po punktowej zagrywce Penczewa, polski zespól wysunął się na dwa punkty przewagi 15:13. W końcówce Resovia wskoczyła na wyższy bieg i pewnie doprowadziła do zwycięstwa 25:21 i w całym meczu 3:0.

Budvanska Rivijera Budva – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (23:25, 19:25, 21:25)

Budvanska Rivijera: Cacic, Radke, Bjelica, Krsmanović, Majdak, Cala, Rasovic (libero) oraz Cirovic, Ivković, Babic

Asseco Resovia: Nowakowski, Ivovic, Schoeps, Drzyzga, Holmes, N. Penczew, Ignaczak (libero) oraz Tichacek, Buszek