CEV: Andrzej Niemczyk: Chemika stać na awans do Final Four Ligi Mistrzyń

clip_image001

Siatkarki Chemika Police, prowadzące w tabeli grupy A, mają już zapewniony awans do fazy play off Ligi Mistrzyń. Podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego we wtorek 20 stycznia w piątej kolejce zagrają przed własną widownią z czeskim Agelem Prostejov (początek 18.00, Polsat Sport).
– Chemik w fazie grupowej gra rewelacyjnie – powiedział były trener reprezentacji kobiet, Andrzej Niemczyk. – Trafił do piekielnie silnej grupy i radzi sobie znakomicie. Niewiele brakowało, żeby polski zespół pokonał w Kazaniu Dynamo, ostatniego triumfatora Ligi Mistrzów. U siebie wygrał z rosyjską drużyną, podobnie jak z Rabitą Baku. W stolicy Azerbejdżanu będzie na pewno trudniej, gdyż ten ostatni rywal spisuje się teraz znacznie lepiej niż na początku rozgrywek.
Mecz Rabita Baku – Chemik Police odbędzie się 28 stycznia. – Oczywiście chcemy wygrać kolejne mecze, utrzymać pierwsze miejsce w grupie, a później awansować do Final Four – mówi atakująca Chemika, Ana Bjelica. – Bardzo cieszymy się z dotychczasowych wyników. Marzyłyśmy o zwycięstwie nad Dynamem Kazań, jedną z najlepszych drużyn na świecie. Wierzyłyśmy w siebie, zarówno przed jak i w czasie meczu, że możemy tego dokonać. Myślę, że w tej chwili Chemik jest najlepszą drużyną na świecie.
Zawodniczki oraz włoski szkoleniowiec mistrza Polski obiecują, że do spotkania z Agelem zespół przystąpi z jednym celem – odniesienia zwycięstwa. – Chcemy utrzymać pierwsze miejsca w grupie – podkreśla Giuseppe Cuccarini.
Po losowaniu grup zwycięstwo w tabeli wydawało się mało prawdopodobne. – Chemik obecnie jest bardzo mocny i z drużyn europejskich, które w tym sezonie widziałem, tylko Vakifbank Stambuł wydaje się tak samo silny. Turcy stworzyli ciekawy skład, który z meczu na mecz gra coraz lepiej. W spotkaniu czwartej kolejki pokonał na wyjeździe RC Cannes 3:0 i forma tego zespołu robiła ogromne wrażenie – powiedział Andrzej Niemczyk.
Dla byłego trenera reprezentacji Polski nie ulega wątpliwości. Chemika stać na awans do Final Four Ligi Mistrzyń. – Na pewno taki sukces jest bardzo potrzebny całej polskiej siatkówce – dodaje Andrzej Niemczyk.
Po czterech meczach w tabeli grupy A prowadzi Chemik 10 pkt przed Dynamem Kazań 6, Rabitą Baku 6 oraz Agelem Prostejov 2. W drugim spotkaniu piątej kolejki Dynamo podejmie 22 stycznia Rabitę (początek 19.00 czasu miejscowego).