ORLEN Liga: Developres SkyRes Rzeszów – PAŁAC Bydgoszcz 3-2

IMG_0150

Mecz Developres SkyRes Rzeszów – PAŁAC Bydgoszcz zakończył XXI kolejkę ORLEN Ligi. Po 2,5 godzinach ekipa z Rzeszowa wygrała 3-2.

Początek I seta układał się po myśli rzeszowianek, które prowadziły 10:6. Kilka błędów z rzędu Developresu sprawiło, że rywalki obrobiły straty i doprowadziły do remisu 10:10, a za moment objęły nawet prowadzenie 11:10. Ekipa trenera Jacka Skroka szybko uporządkowała grę. Coraz lepiej zaczęła funkcjonować defensywa. Po kilku skutecznych kontrach miejscowe wyszły na czteropunktowe prowadzenie (20:16) i nie oddały go już do końca. Nie do zatrzymania w ekipie gospodarzy była Magda Jagodzińska która skończyła 6 na 8 ataków.

W II secie zacięta walka trwała od początku do końca. Przez długi czas żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. W końcówce Developres wygrywał 21:19 ale kolejne trzy punkty zdobył zespół z Bydgoszczy i wyszedł na prowadzenie. Rzeszowianki szybko jednak odrobiły straty, a już przy pierwszej piłce setowej postawiły kropkę nad i.

Przez dłuższy czas III seta zanosiło się, że Developres wygra i tą partię. Miejscowe utrzymywały dwu punktową przewagę (14:12). Bydgoszczanki nie dawały za wygraną i na drugą przerwę techniczną zeszły prowadząc 16:15. Od stanu 16:16 sześc punktów z rzędu zdobyły siatkarki PAŁACU. Nie do zatrzymania w ataku były Joanna Kuligowska i Marta Ziółkowska i PAŁAC prowadził 22:16. Takiej przewagi zespół trenera Adama Grabowskiego już nie zaprzepaścił.

Uskrzydlone bydgoszczanki IV seta rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Developres szybko jednak odrobił straty doprowadzając do remisu 3:3, a chwilę później uzyskał dwupunktową przewagę. Bydgoszczanki nie dawały za wygraną. Po skuteczny ataku Joanny Kuligowskiej wygrywały 13:11. Po raz kolejny rzeszowianki zniwelowały straty, a na drugą przerwę techniczną zeszły minimalnie prowadząc 16:15. W końcówce po bloku Marty Ziółkowskiej na Justynie Raczyńskiej PAŁAC wygrywał 23:21, a chwilę później po ataku Jagody Materni 24:22. Za moment zablokowany został atak Magdy Jagodzińskiej, co oznaczało tie-break.

Decydującą część meczu lepiej rozpoczęły bydgoszczanki. Po ataku rozkręcającej się z seta na set Jagody Materniak PAŁAC wygrywał 3:1. Od stanu 2:4 pięć punktów z rzędu zdobyły rzeszowianki i objęły prowadzenie 7:4. Bydgoszczanki popełniły kilka błędów i miały spore problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki Magdy Jagodzińskiej. Po autowym ataku Eweliny Krzywickiej przewaga Developresu wzrosła do 4 „oczek” (9:5). W końcówce PAŁAC zdołał zniwelować dystans do 2 pkt (10:12), ale na dalsze odrabianie strat miejscowe już nie pozwoliły.

Developres SkyRes Rzeszów – Pałac Bydgoszcz 3-2 (25:20, 25:23, 18:25, 22:25, 15:10)

MVP: Lucyna Borek