2015 FIVB U20 Women Volleyball WCH European Qualification, Pool D – dzień drugi

clip_image001

Polskie zawodniczki nie dały szans reprezentantkom Łotwy, wygrywając 3:0 (25:12, 25:20, 25:11) w drugim dniu rozgrywanego w Szczyrku europejskiego turnieju kwalifikacyjnego FIVB Mistrzostw Świata U20 kobiet 2015.

Polki prezentowały się w pierwszym secie wyraźnie lepiej od rywalek, które w zasadzie zdobywały punkty wyłącznie po błędach biało-czerwonych. Uśpiło to trochę czujność reprezentantek Polski, a Łotyszki zdołały nawiązać z nimi równiejszą walkę na początku (5:5 i 7:7) oraz w końcówce drugiego seta, zakończonego jednak 25:20 dla zawodniczek trenera Popika. Większa część trzeciego seta nalezała znów zdecydowanie do Polek (25:11), dając im zwycięstwo 3:0 i kolejne 3 punkty w turnieju.

„Wyszłyśmy do gry skoncentrowane, nie nastawiając się na łatwą grę”, mówiła po meczu kapitan polskiej drużyny, Kornelia Moskwa. „Zagrałyśmy dobrze zagrywką i blokiem i pokazałyśmy, co naprawdę potrafimy w ataku. Skład był dziś rotowany, wszystkie dziewczyny zagrały na swoim poziomie. Myślę, że cała dwunastka ma szansę jutro grać, niezależnie od tego, kto będzie w pierwszej szóstce”.

Polska – Łotwa 3:0 (25:12, 25:20, 25:11)

Polska: Śmieszek (2), Bałdyga (13), Stronias (14), Pacak (3), Smarzek (1), Kazała (17), libero: Kulig oraz: Śmieszek (2), Moskwa (5), Piśla (7), Stysiak (8), Mras (11)

Łotwa: Dolotova (8), Deisa (13), Sneidere (15), Kudrova (6), Bidzane (7), Hrapane (10), libero: Jakobsone (11) oraz: Spalva (5), Zirgele (12), Svarca (14)

W drugim meczu tego dnia reprezentantki Belgii szybko i bez straty seta pokonały swoje holenderskie przeciwniczki.

Belgia – Holandia 3:0 (25:19, 25:14, 25:15)

Belgia: Van Gestel (7), Daniels (5), Goliat (1), Guilliams (6), Cools (8), Van de Vyver (10), libero: Hannaert (20) oraz Van Sas (3)

Holandia: Oude Avenhuis (16), Knijf (7), Polder (12), Vile (14), Polman (8), Lohuis (11), libero: Olde Rikkert (1) i Martheurs (2) oraz: Schuitemaker (3), Rovers (6), Oude Luttikhuis (10), Van Oosterom (13)

Jutro, w ostatnich meczach turnieju, Polki zmierzą się z Belgijkami (15:00), a reprezentacja Łotwy zagra z Holandią (17:30).